Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Na zdrowie!” wyróżnione na Berlinale

„Na zdrowie!”
„Na zdrowie!”

„Na zdrowie!” wyróżnione na Berlinale

26 lutego 2018    
Polska animatorka Paulina Ziółkowska otrzymała wyróżnienie specjalne na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie za film „Na zdrowie!”. Krótkometrażowa animacja brała udział w konkursie w sekcji Generation 14plus.

„Na zdrowie!” wyróżnione na Berlinale

Polska animatorka Paulina Ziółkowska otrzymała wyróżnienie specjalne na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie za film „Na zdrowie!”. Krótkometrażowa animacja brała udział w konkursie w sekcji Generation 14plus.

„Na zdrowie!”

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film animowany „Na zdrowie!” autorstwa Pauliny Ziółkowskiej został wyprodukowany przez Szkołę Filmową w Łodzi. W Berlinie w sekcji Generation 14plus o nagrodę rywalizował wśród 16 innych konkursowych krótkometrażowych tytułów. Filmy w tej sekcji oceniane były przez dwa gremia jurorskie: jury młodzieżowe (7 osób w wieku 14 - 18 lat) oraz jury składające się z profesjonalistów z branży filmowej (3 osoby). To drugie w składzie Felipe Bragança, Mark Rogers i Verena von Stackelberg wyróżniło polski film i nazwało go „bardzo udanym, poetyckim, lirycznym i zwartym dziełem sztuki”.

Słoneczny dzień. Ludzie czekają na przystanku autobusowym. Nagle ktoś kicha. I jeszcze ktoś. I jeszcze. Wybucha epidemia. W chaosie kichnięć okazuje się jednak, że najgorzej jest pochorować się na samego siebie.

Poprzedni film animatorki „O Matko!” zdobył w zeszłym roku wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach.

68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie odbył się w dniach 15-25 lutego 2018 roku.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie