Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Na planie "Syberiady polskiej"

Na planie "Syberiady polskiej"

10 marca 2011    
21 lutego gościliśmy w podwarszawskim Celestynowie na planie "Syberiady polskiej", reżyserowanej przez Janusza Zaorskiego opowieści o mieszkańcach polskiej wsi Czerwony Jar, przesiedlonych w 1940 roku na Syberię. Scenariusz autorstwa Michała Komara i Macieja Dutkiewicza powstał na podstawie m.in. książki Zbigniewa Domino pod tym samym tytułem.

Na planie "Syberiady polskiej"

21 lutego gościliśmy w podwarszawskim Celestynowie na planie "Syberiady polskiej", reżyserowanej przez Janusza Zaorskiego opowieści o mieszkańcach polskiej wsi Czerwony Jar, przesiedlonych w 1940 roku na Syberię. Scenariusz autorstwa Michała Komara i Macieja Dutkiewicza powstał na podstawie m.in. książki Zbigniewa Domino pod tym samym tytułem.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w ubiegłym roku, większość z nich kręcona jest w Polsce: w Sanoku, Chabówce, Sierpcu i okolicach Celestynowa, gdzie powstał obóz Kałucze, miejsce zsyłki bohaterów. Dekoracja zaprojektowana przez Janusza Sosnowskiego jest jedną z największych jaka powstała w Polsce w ostatnich latach. Najważniejsze sceny plenerowe będą kręcone na Syberii.

Film otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Strona internetowa filmu: www.syberiadapolska.pl.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie