Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Muzyka do "Młyna i krzyża" nagrodzona we Włoszech

Muzyka do "Młyna i krzyża" nagrodzona we Włoszech

13 grudnia 2012    

POLECANE

Muzyka do "Młyna i krzyża" nagrodzona we Włoszech

Lech Majewski wygrał czwartą edycję Międzynarodowej Nagrody Sonora za ścieżkę dźwiękową do współfinansowanego przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej filmu "Młyn i krzyż".

Włosi doceniają Lecha Majewskiego

Nagroda Sonora za najlepszą ścieżkę dźwiękową została wręczona Lechowi Majewskiemu 11 grudnia w Cosenzy. Reżyser otrzymał również nagrodę Prezydenta Włoch.

Młyn i krzyż

Film Lecha Majewskiego jest próbą współczesnego odczytania słynnego obrazu Petera Bruegla "Droga na Kalwarię". Akcja toczy się w uciskanej przez Hiszpanów Flandrii w  roku 1564, kiedy Bruegel malował swoje arcydzieło. Śledzimy losy kilkunastu spośród setek uwiecznionych na płótnie postaci. Film był pokazywany na wielu zagranicznych festiwalach m.in. w Rotterdamie, Sundance, Istambule, Karlowych Warach i  Moskwie. To zdobywca 4 nagród na festiwalu w Gdyni i Złotego Anioła w Toruniu.

Film ze wsparciem PISF

"Młyn i krzyż" to polsko-szwedzka koprodukcją. Producentem obrazu jest Angelus Silesius, a koproducentami Telewizja Polska - Agencja Filmowa, Instytucja Filmowa Silesia-Film, Supra Film, Arkana Studio, Odeon Film Studio, 24 Media, Piramida Film, Bokomotiv. W filmie wystąpili m.in. Rutger Hauer, Michael York i Charlotte Rampling. Obraz był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Polskim dystrybutorem filmu jest ITI Cinema a jego światowym agentem sprzedaży Wide Management.

Paulina Bez

Rozmowa z Lechem Majewskim Więcej Rozmowa z Lechem Majewskim "Młyn i krzyż" najlepszy w Luksemburgu Więcej "Młyn i krzyż" najlepszy w Luksemburgu "Młyn i krzyż" - pokaz w londyńskiej National Gallery Więcej "Młyn i krzyż" - pokaz w londyńskiej National Gallery Nowy film Lecha Majewskiego "Młyn i krzyż" Więcej Nowy film Lecha Majewskiego "Młyn i krzyż" Krytycy z San Francisco nagradzają "Młyn i krzyż" Więcej Krytycy z San Francisco nagradzają "Młyn i krzyż" Lech Majewski skończył zdjęcia do filmu „Młyn i krzyż" Więcej Lech Majewski skończył zdjęcia do filmu „Młyn i krzyż" Retrospektywa Lecha Majewskiego w Krakowie Więcej Retrospektywa Lecha Majewskiego w Krakowie Nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego dla Lecha Majewskiego Więcej Nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego dla Lecha Majewskiego

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie