Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Mateusz Banasiuk nagrodzony we Francji

Mateusz Banasiuk nagrodzony we Francji
"Płynące wieżowce", Fot. ALter Ego Pictures

Mateusz Banasiuk nagrodzony we Francji

23 kwietnia 2014    

POLECANE

Mateusz Banasiuk nagrodzony we Francji

Podczas 9. edycji festiwalu "À l'Est, du Nouveau" w Rouen i Mont-Saint-Aignan we Francji nagroda dla najlepszego aktora przypadła Mateuszowi Banasiakowi za rolę w filmie "Płynące wieżowce" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. Film był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

"Płynące wieżowce" nagradzane na festiwalach

Światowa premiera filmu odbyła się na nowojorskim festiwalu Tribeca. "Płynące wieżowce" wygrały sekcję East of the West na 48. MFF w Karlowych Warach. Na 38. Gdynia - Festiwal Tomasz Wasilewski otrzymał nagrodę dla młodego talentu reżyserskiego, a Marta Nieradkiewicz nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Kreacja Mateusza Banasiuka została wcześniej doceniona na MFF Avvantura w Chorwacji.

"Płynące wieżowce"

"Płynące wieżowce", drugi pełnometrażowy film Tomasza Wasilewskiego obraz (po debiutanckim "W sypialni"), to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Główny bohater - Kuba to młody chłopak, który mieszka razem z matką i swoją dziewczyną, Sylwią. Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Kocha swoją dziewczynę, studiuje na AWF-ie i jako pływak jest jednym z głównych faworytów do udziału w zbliżających się zawodach. Na jednej z imprez poznaje Michała. Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź. Kuba nieoczekiwanie odkrywa fascynację innym mężczyzną. Przerażony uczuciami, które się w  nim budzą, nie potrafi odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji.

Produkcja ze wsparciem PISF

Producentem filmu jest firma Alter Ego Pictures. Reżyserem i autorem scenariusza jest Tomasz Wasilewski. Zdjęcia zrealizował Jakub Kijowski. W rolę głównego bohatera wcielił się Mateusz Banasiuk. Na ekranie partnerują mu m.in. Katarzyna Herman, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz. Obraz był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwal "À l'Est, du Nouveau"

Festiwal jest jedynym wydarzeniem we Francji w całości poświęconym filmom z Europy Środkowej i Wschodniej. Filmy zakwalifikowane do programu pokazywane są również podczas partnerskiego festiwalu "Al Este do Lima" w Peru, który w tym roku odbędzie się w dniach 7-17 maja.

Więcej o festiwalu na stronie: www.alest.org.

Magdalena Wylężałek, Paulina Bez

Mateusz Banasiuk nagrodzony w Chorwacji Więcej Mateusz Banasiuk nagrodzony w Chorwacji Polskie filmy nagrodzone na 48. MFF w Karlowych Warach Więcej Polskie filmy nagrodzone na 48. MFF w Karlowych Warach "Płynące wieżowce" - twórcy o filmie Więcej "Płynące wieżowce" - twórcy o filmie "Płynące wieżowce" na 9. MFF w Zurychu Więcej "Płynące wieżowce" na 9. MFF w Zurychu "Płynące wieżowce" w kinach Więcej "Płynące wieżowce" w kinach "Płynące wieżowce" w kinach w Wielkiej Brytanii Więcej "Płynące wieżowce" w kinach w Wielkiej Brytanii Na planie "Płynących wieżowców" Więcej Na planie "Płynących wieżowców"

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie