Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Maria Skłodowska-Curie" z nominacjami do Niemieckich Nagród Filmowych

"Maria Skłodowska-Curie" z nominacjami do Niemieckich Nagród Filmowych
Karolina Gruszka i Waldemar Pokromski. fot. Grzegorz Hartfiel/Kino Świat

"Maria Skłodowska-Curie" z nominacjami do Niemieckich Nagród Filmowych

16 marca 2017     Marta Sikorska
16 marca ogłoszono nominacje do Niemieckich Nagród Filmowych (Deutscher Filmpreis - Lola). W trzech z 16 kategorii nominacje otrzymała współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej polsko-niemiecko-francusko-belgijska koprodukcja "Maria Skłodowska-Curie".

POLECANE

"Maria Skłodowska-Curie" z nominacjami do Niemieckich Nagród Filmowych

16 marca ogłoszono nominacje do Niemieckich Nagród Filmowych (Deutscher Filmpreis - Lola). W trzech z 16 kategorii nominacje otrzymała współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej polsko-niemiecko-francusko-belgijska koprodukcja "Maria Skłodowska-Curie".Niemieckie Nagrody Filmowe Lola to wyróżnienia przyznawane przez Niemiecką Akademię Filmową od 1951 roku. Zwycięskie grono najlepszych twórców i produkcji wybiera ponad 1800 osób pracujących w niemieckiej branży filmowej.

Najlepsza Charakteryzacja - Waldemar Pokromski

Wśród nominowanych do nagrody za najlepszą charakteryzację znalazł się Waldemar Pokromski. W tej kategorii nominację otrzymały również: Kathi Kullack (film "Das Kalte Herz") oraz Astrid Weber i Hannah Fischleder (film "Paula"). Warto podkreślić, że w roku 2009 Waldemar Pokromski otrzymał nagrodę Niemieckiej Akademii Filmowej za charakteryzację do filmu "Biała wstążka" Michaela Haneke, którą współtworzył z Anette Keiser.

Waldemar Pokromski pracował m.in. ze Stevenem Spielbergiem, Tomem Tykwerem, czy Romanem Polańskim. Jest również autorem charakteryzacji do oscarowych "Fałszerzy" Stefana Ruzowitzky'ego czy do filmu "Baader - Meinhof" Uli Edela. Rezultaty pracy tego cenionego charakteryzatora mogliśmy oglądać również w produkcjach polskich, takich jak "Mistyfikacja" Jacka Koprowicza, "Tatarak" Andrzeja Wajdy czy w "Rewersie" Borysa Lankosza i "Janosiku" Agnieszki Holland.

Najlepsze Kostiumy i Najlepsza Muzyka

Za kostiumy do filmu "Maria Skłodowska-Curie" nominację uzyskali Chris Pidre i Florence Scholtes. Ich konkurentami do zdobycia statuetki są Frauke Firl ("Paula") oraz Gioia Raspé ("Die Blumen von Gestern"). Francuski kompozytor Bruno Coulais nominowany został za scieżkę dźwiękową do filmu w reżyserii Marie Noelle. Inni nominowani w kategorii Najlepsza Muzyka to Oli Biehler ("Das Kalte Herz") i Johannes Repka ("Tim Thaler oder Verkaufte Lachen").

Wręczenie nagród Niemieckiej Akademii Filmowej odbędzie się 28 kwietnia.

"Maria Skłodowska-Curie" w polskich kinach

Film "Maria Skłodowska-Curie" od 3 marca jest pokazywany na ekranach polskich kin. Polskim dystrybutorem obrazu jest Kino Świat. 

Więcej informacji: www.deutscher-filmpreis.de.

Marta Sikorska

"Maria Skłodowska-Curie" w kinach Więcej "Maria Skłodowska-Curie" w kinach Bawarskie Nagrody Filmowe dla filmu „Maria Skłodowska-Curie” Więcej Bawarskie Nagrody Filmowe dla filmu „Maria Skłodowska-Curie” Konferencja filmu „Maria Skłodowska-Curie” Więcej Konferencja filmu „Maria Skłodowska-Curie” Waldemar Pokromski nagrodzony w Niemczech Więcej Waldemar Pokromski nagrodzony w Niemczech Waldemar Pokromski kończy 70 lat Więcej Waldemar Pokromski kończy 70 lat

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie