Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Maciej Zieliński nagrodzony w Los Angeles!

Maciej Zieliński nagrodzony w Los Angeles!

Maciej Zieliński nagrodzony w Los Angeles!

8 kwietnia 2019    
W minioną sobotę, Maciej Zieliński, otrzymał nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Alaska Is a Drag” podczas gali rozdania nagród NewFilmmakers w Los Angeles.

Maciej Zieliński nagrodzony w Los Angeles!

W minioną sobotę, Maciej Zieliński, otrzymał nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Alaska Is a Drag” podczas gali rozdania nagród NewFilmmakers w Los Angeles.

Polak autorem najlepszej muzyki do filmu „Alaska Is a Drag”

Celem wydarzenia NewFilmmakers w Los Angeles jest uhonorowanie utalentowanych twórców filmów niezależnych z całego świata. Nagrody przyznawane są w 16 kategoriach. Polski kompozytor zwyciężył w kategorii najlepsza muzyka (Best Score). Film „Alaska Is a Drag” otrzymała również nagrodę dla najlepszego filmu. 

Warto przypomnieć, że w 2015 roku projekt filmu „Alaska Is a Drag”, który wtedy znajdował się w ostatniej fazie postprodukcji, został doceniony podczas 5. edycji branżowych spotkań koprodukcyjnych US in Progress na American Film Festival we Wrocławiu. Nagrodą było właśnie m.in. skomponowanie muzyki przez Macieja Zielińskiego w Studiu Soundflower w Warszawie.

Kolejny sukces polskiego kompozytora

To nie koniec międzynarodowych sukcesów Macieja Zielińskiego. Już niedługo na festiwalu Tribeca w Nowym Jorku w konkursie głównym (US Narrative Competition) zostanie pokazany film „Initials SG” z muzyką polskiego kompozytora. Obraz jest libańsko-amerykańsko-argentyńską koprodukcją.

Maciej Zieliński

Maciej Zieliński jest polskim kompozytorem, autorem muzyki do wielu popularnych polskich filmów i seriali (m.in. „Nigdy w życiu”, „Kryminalni”).  W 2016 i 2017 roku kompozytor otrzymał nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” w kategorii „Najlepsza Muzyka” za muzykę do filmów „Fotograf” w reż. Waldemara Krzystka i „Sługi Boże” w reż. Mariusza Gawrysia. W 2017 roku odbyła się premiera amerykańskiego thrillera „Desolation”. W trakcie nagrywania muzyki do filmu Maciej Zieliński dla nadania odpowiedniej atmosfery posłużył się brzmieniem wyjątkowego instrumentu o nazwie Yaybahar. Sesję nagraniową można znaleźć na stronie kompozytora.

Macieja Zielińskiego reprezentuje Match&Spark.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie