Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Łukasz Maciejewski "Uskrzydlony"

Łukasz Maciejewski "Uskrzydlony"
wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki filmowej, eseistyki teatralnej, oraz za tom wywiadów "Przygoda myśli

Łukasz Maciejewski "Uskrzydlony"

24 stycznia 2011    
Łukasz Maciejewski został tegorocznym laureatem nagrody „Uskrzydlony" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki filmowej, eseistyki teatralnej, oraz za tom wywiadów "Przygoda myśli".

Łukasz Maciejewski "Uskrzydlony"

Łukasz Maciejewski został tegorocznym laureatem nagrody „Uskrzydlony" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki filmowej, eseistyki teatralnej, oraz za tom wywiadów "Przygoda myśli".


Statuetka „Uskrzydlonego", jednej z najważniejszych nagród honorujących ludzi kultury z Małopolski, jest wyróżnieniem przyznawanym od 1989 roku. Nagroda przyznawana jest ludziom sukcesu, którzy w swojej działalności łączą pracę z pasją. Mottem nagrody jest sentencja Napoleona Bonaparte - „Sukces jest największym mówcą świata".


W uzasadnieniu wyróżnienia dla Łukasza Maciejewskiego, czytamy m.in.: jako krytyk filmowy Maciejewski udowadnia, że pisanie o kinie może być literaturą wysokich lotów.


Szczególnie doceniony został wydany w ubiegłym roku zbiór rozmów Łukasza Maciejewskiego z największymi osobowościami polskiego kina i teatru - „Przygoda myśli", w którym znakomici twórcy zostali pokazani na nowo, odkrywczo - jak gdyby po raz pierwszy.


W tym roku laureatami „Uskrzydlonego" (rzeźba uosabiająca Ikara zaprojektowana przez Stefana Niedorezo), poza Maciejewskim, zostali także m.in. ksiądz profesor Michał Heller, wybitny kosmolog, laureat Nagrody Templetona; Wilhelm Sasnal - malarz, rysownik i filmowiec; oraz Marek Sowa - marszałek Małopolski.

(na podstawie informacji prasowej)

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie