Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Łukasz Długołęcki w programie Emerging Producers

Łukasz Długołęcki w programie Emerging Producers

Łukasz Długołęcki w programie Emerging Producers

9 października 2019    
Łukasz Długołęcki został wyróżniony tytułem Emerging Producer (Wschodzący Producent), który jest przyznawany na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Jihlavie w Czechach.

Łukasz Długołęcki w programie Emerging Producers

Łukasz Długołęcki został wyróżniony tytułem Emerging Producer (Wschodzący Producent), który jest przyznawany na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Jihlavie w Czechach.

Emerging Producers jest flagowym programem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Jihlavie i jedynym w swoim rodzaju wyróżnieniem dla młodych producentów filmów dokumentalnych przede wszystkim z Europy. Program odbywa się po raz ósmy.

Program Emerging Producers

Emerging Producers to program promocji i edukacji. Każdego roku organizatorzy festiwalu wybierają 18 utalentowanych producentów (17 z Europy i 1 reprezentującego kraj gościnny festiwalu – w tym roku jest to Tajwan), którym zapewniają wsparcie edukacyjne, kontakty i promocję. Głównym celem programu jest pomoc w nawiązywaniu kontaktów z producentami z innych krajów, a tym samym zwiększanie potencjału przyszłych europejskich koprodukcji.

Główna część projektu odbywa się w Jihlavie podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych pod koniec października. Inne działania i promocja Emerging Producentów będą odbywać się podczas najważniejszych imprez filmowych w ciągu całego roku.

129 absolwentów programu

Program Emerging Producers ma, po sześciu edycjach, 129 profesjonalnie przygotowanych absolwentów projektu, z których wielu ma już bogaty dorobek producencki i nagrody na najważniejszych festiwalach filmowych na całym świecie.

Łukasz Długołęcki

Łukasz Długołęcki urodził się w Łodzi w 1989 roku. W PWSFTviT wyprodukował i koprodukował kilkanaście filmów studenckich, zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych. Swój pierwszy film krótkometrażowy zrealizował w 2011 roku. Jest założycielem firmy NUR. W 2018 roku wyprodukował film dokumentalny „In Touch”, pokazywany na międzynarodowych festiwalach na całym świecie, nagrodzony na IDFA w Holandii czy Skjaldborg w Islandii.

Jak można się znaleźć w gronie Emerging Producers?

Aby znaleźć się w gronie Emerging Producers – kandydat musi mieć już kilkuletnią, udokumentowaną praktykę na rynku lokalnym. Mieć w dorobku przynajmniej jeden zrealizowany film (fabularny lub dokumentalny), który wszedł do dystrybucji kinowej i był pokazany na festiwalu.

Uprawnieni do udziału w programie są obywatele krajów członkowskich Unii Europejskiej, Szwajcaria, Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Turcja, kraje Bałkanów Zachodnich (Albania, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Kosowo, Czarnogóra, Serbia) oraz kraje Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Ukraina) oraz Rosja.

Nabór do kolejnej edycji programu rozpocznie się w lutym 2020 roku. 

Polscy producenci wyróżnieni tytułem Emerging Producer

Dotychczas wyróżnieni tytułem Wschodzącego Producenta Polacy to: Marta Golba, Jacob Dammas, Paweł Kosuń, Danuta Krasnohorska, Maciej Kubicki, Anna Gawlita i Stanisław Zaborowski.

Pełna lista tegorocznych Emerging Producers znajduje się na stronie festiwalu: www.ji-hlava.com/emerging-producers

Spotkania Emerging Producers odbędą się podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Jihlavie (23-27 października 2019 roku), a także podczas 70. MFF w Berlinie (luty 2019 roku).

Źródło: MFF w Jihlavie, PolishDocs.pl.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie