Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Laureaci 6. edycji Nagród PISF

Laureaci 6. edycji Nagród PISF
Laureaci Nagród PISF. Fot. Marcin Kułakowski, PISF

Laureaci 6. edycji Nagród PISF

10 września 2013    
10 września 2013 podczas 38. Gdynia - Festiwal Filmowy odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz szósty Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

POLECANE

Laureaci 6. edycji Nagród PISF

10 września 2013 podczas 38. Gdynia - Festiwal Filmowy odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz szósty Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Kino

 • Kino studyjne Amok w Gliwicach

Międzynarodowe wydarzenie filmowe

 • 14. Przegląd Filmowy Kino na Granicy w Cieszynie

Krajowe wydarzenie filmowe

 • 37. Gdynia Film Festival. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Promocja za granicą

 • 10. Festiwal Nowego Filmu Polskiego Filmland Polen w Niemczech

Dystrybucja filmu zagranicznego w Polsce

 • Against Gravity - dystrybucja pierwszej części filmowej trylogii: "Raj: Miłość" reż. Ulrich Seidl

Krytyka filmowa

 • Tadeusz Sobolewski
 • Barbara Hollender

Audycja radiowa lub program telewizyjny

 • "Jedna scena" w TVP 1 - Michał Chaciński, Michał Bielawski, Łukasz Borzęcki

Portal internetowy

 • Dwutygodnik.com

Książka o tematyce filmowej

 • "Historia niebyła kina PRL", Tadeusz Lubelski

Edukacja młodego widza

 • Projekt "Między nami autorami - www.edukacjafilmowa.pl"

Dyskusyjny klub filmowy

 • DKF "Zwierzyńczyk" w Zwierzyńcu

Rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii

 • TPS Film Studio

Plakat filmowy

 • "Argentyńska lekcja", Jerzy Czerniawski

Praca na rzecz polskiego kina

-  Kino to przede wszystkim twórcy filmowi: reżyserzy, scenarzyści, aktorzy, autorzy zdjęć i to na twórcach zwykle skupia się uwaga publiczności i mediów. Ale sukces kina to nie tylko twórcy. To także osoby, które pracują na jego sukces codziennie, a są dla nas i dla twórców niewidoczni, których pasja, zaangażowanie, codzienna praca sprawia, że kino lepiej rozumiemy i kochamy. Osobom, które prowadzą kina, programują je, piszą o filmie, sprawiają, że artysta może nawiązać dialog z widzem, dedykujemy Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Chciałam Państwu podziękować za Waszą wspaniałą pracę i powiedzieć, że sukces, jaki odnosi polskie kino, to że polscy widzowie wracają do kin na polskie filmy, że małe kina udało się scyfryzować, że mamy odrestaurowane cyfrowo polskie filmy, to także Państwa zasługa - mówiła dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz.

"Między nami autorami" www.edukacjafilmowa.pl

- Jesteśmy bardzo zaskoczeni i dumni. Bardzo się cieszę, że to jest zwieńczenie wielu, projektów, które realizuje dla młodego widza Gabinet Edukacji Filmowej - mówił odbierając nagrodę Adam Kocher, dyrektor Pałacu Młodzieży w Łodzi.

- Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. To ponad 30 lat mojej pracy. W imieniu nas wszystkich, którzy zajmują się edukacją filmową, mam ogromną prośbę do realizatorów filmowych: róbcie dużo więcej takich filmów, które moglibyśmy omawiać na portalu www.edukacjafilmowa.pl - mówiła Ewa Kanownik.

14. Przegląd Filmowy "Kino na granicy"

- Nasze wydarzenie powstało z potrzeby walki z granicą w mieście podzielonym sztucznie oraz chęci przełamywania stereotypów dzielących Polaków i Czechów - mówiła dyrektor festiwalu Jolanta Dygoś.

- Dziękujemy Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej za to, że nas wspieracie od początku istnienia Instytutu- mówił Maciej Gil.

"Historia niebyła kina PRL"

Prof. Tadeusz Lubelski, odbierając Nagrodę PISF w kategorii książka o tematyce filmowej z rąk prof. Wiesława Godzica powiedział: - Ogromnie mnie cieszy życzliwe przyjęcie tej książki. Powstała, bo wstrząsnęła mną ogromna ilość zmarnowanej energii, wspaniałych projektów, które z mnóstwa różnych powodów nie doszły do skutku.

Against Gravity

- Chciałbym bardzo podziękować ludziom, którzy tworzą Against Gravity, to osoby, które dają dowód temu, że wiara w kino artystyczne czyni cuda. Dziękuję również Filmotece Narodowej i Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych za to, że popierają takich dystrybutorów jak my, którzy wierzą w kino artystyczne - dziękował odbierając nagrodę Artur Liebhart.

10. Festiwal Nowego Filmu Polskiego Filmland Polen

- Dziękuję bardzo Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, który wspiera nasze działania za granicą. Bez tego wsparcia właściwie polskie kino nie mogłoby tam zaistnieć. Nasz festiwal jest permamentnym świętem polskiego kina: trwa od marca do grudnia w Hanowerze, Hamburgu, Lubece i Bremie. To wielka radość usłyszeć od widzów po projekcjach: to są fantastyczne filmy - mówiła dyrektor festiwalu Grażyna Słomka.

Barbara Hollender i Tadeusz Sobolewski

W tym roku nagrodę w kategorii "Krytyka filmowa" otrzymali ex aequo Barbara Hollender i Tadeusz Sobolewski.

- Bardzo się cieszę, że jestem tutaj z Tadeuszem. Przyjaźnimy się od lat. Kiedyś powiedział mi coś bardzo ważnego o naszym zawodzie: krytyk powinien być z filmem, a nie przeciwko filmowi. Dzisiaj to zadanie nie jest trudne, bo polskie kino przeżywa wspaniały czas i myślę, że jest przyjemnie mu towarzyszyć - mówiła Barbara Hollender.

Nagrody PISF

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

Paulina Bez

Nominowani do 6. edycji Nagród PISF Więcej Nominowani do 6. edycji Nagród PISF Gala 5. edycji Nagród PISF Więcej Gala 5. edycji Nagród PISF

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie