Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Laureaci 10. Nagród PISF!

Laureaci 10. Nagród PISF!
Laureaci 10. Nagród PISF. fot. Marcin Kułakowski, PISF

Laureaci 10. Nagród PISF!

19 września 2017    
19 września 2017 podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz dziesiąty Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

POLECANE

Laureaci 10. Nagród PISF!

19 września 2017 podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz dziesiąty Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

"Złota Gala" Nagród PISF - "Wspólna sprawa" Pawła Althamera

Tegoroczna, jubileuszowa, 10. "Złota Gala" Nagród PISF była nawiązaniem do projektu rzeźby społecznej autorstwa Pawła Althamera "Wspólna sprawa" z 2009 roku.

W projekcie "Wspólna sprawa" Althamer testował formy postrzegania rzeczywistości oraz komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy akcji pojawiali się w różnych lokalizacjach w niezwykłych złotych kostiumach. Wspólne działania zmierzały do przekroczenia mentalnych barier, ale również fizycznych granic - poza spotkaniami osadzonymi w codziennej rzeczywistości, uczestnicy odbywali podróże niosące ze sobą nowe możliwości i niezwykłe doświadczenia.

"Kino to nie tylko ci, którzy tworzą filmy ale również ci, którzy uczą miłości do niego. Dzięki temu, że potraficie tę pasję realizować i tę miłość przekazywać, my mamy szansę na kolejne pokolenia zarówno tych, którzy będą kontynuować Waszą pracę i tych, którzy będą dla nas tworzyć" powiedziała dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka.

Laureaci 10. edycji Nagród PISF (za rok 2016)

Kino

 • Kino Światowid w Elblągu

Wydarzenie filmowe

 • 9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator w Poznaniu

Promocja polskiego filmu za granicą 

 • Polska Komisja Filmowa za "Polish Film Magazine"

Krytyka filmowa

 • Piotr Czerkawski

Audycja lub program filmowy

 • "Movie się" na portalu www.filmweb.pl, Łukasz Muszyński, Michał Walkiewicz oraz Jakub Popielecki

Publicystyka filmowa w internecie 

 • "Spór w kinie", blog Krzysztofa Spóra

Książka o tematyce filmowej

 • "Cicha eksplozja. Nowe kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej", pod red. Jagody Murczyńskiej

Edukacja filmowa

 • Edukacja filmowa dla dzieci i młodzieży w Kinie Amok w Gliwicach

Dystrybucja polskiego filmu 

 • Against Gravity za krajową dystrybucję filmu "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" w reż. Pawła Łozińskiego
 • Forum Film Poland za krajową dystrybucję filmu "Wołyń" w reż. Wojciecha Smarzowskiego

Dyskusyjny Klub Filmowy 

 • DKF Bez Nazwy w Łowiczu

Cyfrowa rekonstrukcja filmu

 • Konsorcjum rekonstrukcyjne DI Factory/reKINO za cyfrową rekonstrukcję filmu "Smuga cienia" w reż. Andrzeja Wajdy

Kapituła nie przyznała w tym roku nominacji i nagrody w kategorii Plakat filmowy.

Honorowa Nagroda PISF dla Zdzisława Pietrasika

Nagrodę Honorową dla zmarłego dziennikarza i krytyka filmowego Tygodnika "Polityka" Zdzisława Pietrasika wręczyła w imieniu Kapituły Nagród PISF Grażyna Torbicka. "Zdzisław był przede wszystkim humanistą. Pisanie o filmie poszerzał o konteksty literackie, muzyczne, plastyczne, filozoficzne. Prostym, przejrzystym językiem zarażał miłością do kina innych" mówiła Grażyna Torbicka. Nagrodę odebrali żona i syn Zdzisława Pietrasika.

Nagrody PISF

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

Nominowani do 10. edycji Nagród PISF Więcej Nominowani do 10. edycji Nagród PISF

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie