Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Kuba Czekaj nagrodzony w Berlinie

Kuba Czekaj
Kuba Czekaj. Fot. Marcin Kułakowski, PISF

Kuba Czekaj nagrodzony w Berlinie

13 lutego 2017     Marta Sikorska
14 lutego podczas 67. Berlinale Kuba Czekaj został laureatem Baumi Script Development Award za scenariusz filmu fabularnego "Sorry Polsko".

POLECANE

Kuba Czekaj nagrodzony w Berlinie

14 lutego podczas 67. Berlinale Kuba Czekaj został laureatem Baumi Script Development Award za scenariusz filmu fabularnego "Sorry Polsko". Nagroda wręczona została w Berlinie.Baumi Award to międzynarodowa nagroda ustanowiona w celu upamiętnienia Karla Baumgartnera, założyciela i wieloletniego szefa jednej z najbardziej znanych niemieckich firm produkcyjnych i dystrybucyjnych - Pandora Film. Karl Baumgartner był producentem filmów takich reżyserów jak Emir Kusturica, Kim Ki-duk czy Małgorzata Szumowska. W konkursie o nagrodę Baumi i co za tym idzie – 20 000 euro dofinansowania developmentu zwycięskiego projektu, stanąć mogą projekty z całego świata.  

Po raz pierwszy nagroda przyznana została podczas zeszłorocznego Berlinale - otrzymał ją wówczas egipski reżyser i scenarzysta Omar El Zohairy (był m.in. asystentem reżysera Tamera El Saida nagrodzonego na MFF Nowe Horyzonty za film "Ostatnie dni miasta").

Kuba Czekaj zwycięzcą drugiej edycji Baumi Award

W jury przyznającym to prestiżowe wyróżnienie zasiadali w tym roku Reinhard Brundig - współzałożyciel Pandora Film, Martina Baumgartner – reprezentująca rodzinę patrona nagrody, Petra Muller z Film- und Medienstiftung NRW oraz gość specjalny każdej edycji, światowej klasy twórca filmowy. W tym roku jest to Aki Kaurismäki, najbardziej znany fiński scenarzysta, reżyser i producent.

Projekt "Sorry Polsko" Kuby Czekaja rozwijany jest przez Magnet Man Film. Scenariusz bierze udział w obecnej edycji programu ScripTeast, jego development został też dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. "Mamy nadzieję, że ta nagroda pomoże znaleźć partnerów koprodukcyjnych i dystrybucyjnych, na pewno projekt dostał w tej chwili swego rodzaju »międzynarodowy certyfikat jakości«. Przed nami jeszcze długa droga, ale takie wyróżnienia są niezwykle motywujące" - powiedziała Małgorzata Sandecka z Magnet Man Film. Zdjęcia do filmu planowane są na 2018 rok.

Kuba Czekaj jest autorem wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać" i "Twist & Blood". W 2015 roku, w ramach Biennale College-Cinema, zrealizował swój film fabularny "Baby Bump". Jego najnowszy film "Królewicz Olch" pokazywany jest w sekcji Generation tegorocznego Berlinale. Film miał swoją premierę podczas festiwalu w Gdyni w 2016 roku.

Marta Sikorska

„Królewicz Olch” w sekcji Generation na 67. Berlinale Więcej „Królewicz Olch” w sekcji Generation na 67. Berlinale Grand Prix Konkursu Młodego Kina dla Jakuba Czekaja Więcej Grand Prix Konkursu Młodego Kina dla Jakuba Czekaja Kuba Czekaj filmowym „Talentem Trójki”! Więcej Kuba Czekaj filmowym „Talentem Trójki”! Kuba Czekaj pracuje nad debiutem Więcej Kuba Czekaj pracuje nad debiutem Kuba Czekaj znów nagrodzony Więcej Kuba Czekaj znów nagrodzony Rozmowa z twórcami „Baby Bump” Więcej Rozmowa z twórcami „Baby Bump”

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie