Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Krytycy z San Francisco nagradzają "Młyn i krzyż"

Krytycy z San Francisco nagradzają "Młyn i krzyż"

14 grudnia 2011    

POLECANE

Krytycy z San Francisco nagradzają "Młyn i krzyż"

11 grudnia Koło Krytyków Filmowych z San Francisco przyznało swoje doroczne nagrody filmowe. Wyróżnienie Specjalne przyznano filmowi "Młyn i krzyż" Lecha Majewskiego.  Film ten był współfinansowany przez PISF.

Polski film wyróżniony w USA

Istniejące od  2002 roku San Francisco Film Critics Circle swoje nagrody przyznaje już po raz dziewiąty. Tegoroczne Wyróżnienie Specjalne przypadło w udziale filmowi "Młyn i krzyż". Nagradzając polską produkcję krytycy amerykańscy uznali ją za wyraziste i oryginalne poszukiwanie inspiracji w odtworzeniu obrazu Breugla.

Znakomite recenzje

Warto przypomnieć, że film ten otrzymał znakomite recenzje za oceanem. Daniel M. Gold z "New York Timesa" nazwał "Młyn i krzyż" urokliwą medytacją o malarstwie, która w swej opowieści łączy historię, religię i sztukę. Popularny krytyk Roger Ebert przyznał filmowi Lecha Majewskiego jedną z najwyższych not na swoim blogu.

"Młyn i krzyż" w gronie najlepszych

Krytycy z San Francisco za najlepszy film amerykański w 2011 uznali "Drzewo życia" Terrence'a Malicka, natomiast tytuł najlepszego filmu zagranicznego przypadł "Copie conforme" Abbasa Kiarostamiego.

Więcej informacji o nagrodach KSFCC: www.sffcc.org.

"Młyn i krzyż" najlepszy w Luksemburgu Więcej "Młyn i krzyż" najlepszy w Luksemburgu "Młyn i Krzyż” w Luwrze Więcej "Młyn i Krzyż” w Luwrze Rozmowa z Lechem Majewskim Więcej Rozmowa z Lechem Majewskim

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie