Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Królewicz Olch” – rozmowa z twórcami

„Królewicz Olch” – rozmowa z twórcami
Kuba Czekaj. Fot. Marcin Kułakowski, PISF

„Królewicz Olch” – rozmowa z twórcami

16 lutego 2017    
16 lutego odbędzie się pierwszy pokaz „Królewicza Olch” Kuby Czekaja na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Film zakwalifikował się do sekcji Generation 14plus.

POLECANE

„Królewicz Olch” – rozmowa z twórcami

16 lutego odbędzie się pierwszy pokaz „Królewicza Olch” Kuby Czekaja na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej film zakwalifikował się do sekcji Generation 14plus.

„Kwestia fizyki czy światów równoległych […] jest metaforą tęsknoty i myślenia, że tam gdzie nas nie ma, pewnie wszystko płynie lepiej. Jest to pewien rodzaj pretekstu do tego, by pytać, co jest w życiu najważniejsze. A fizyka, właściwie fizyka teoretyczna, bardzo mocno łączy się z filozofią. Nasz bohater ma szanse wyrazić się również przez to – poprzez naukę i filozofię poznajemy jego dwoista naturę, naturę dziecka ale też rosnącego mężczyzny” – mówi o swoim filmie Kuba Czekaj.

   "Królewicz Olch" rozmowa z twórcami (.rtf)

„Królewicz Olch”

opowiada o wybitnie utalentowanym czternastolatku, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie (w tej roli debiutujący w polskim pełnometrażowym filmie fabularnym Stanisław Cywka). Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka, autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec znajduje rozwiązanie zagadki przejścia między światami...

Twórcy

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Kuba Czekaj. Za zdjęcia do „Królewicza Olch” odpowiedzialny jest Adam Palenta, za kostiumy Aleksandra Staszko, a za charakteryzację Aleksandra Dutkiewicz. Kierowniczkami produkcji były Agata Szymańska i Magdalena Kamińska. Film wyprodukowało działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka. Główne role zagrali: Stanisław Cywka,  Agnieszka Podsiadlik i Sebastian Łach.

Sekcja Generation 14plus

Premiera „Królewicza Olch” odbyła się podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie obraz otrzymał Nagrodę Jury Młodych dla najlepszego filmu z Konkursu Głównego. W Berlinie polska produkcja zostanie pokazana w sekcji Generation 14plus. Przed pokazem na Berlinale film został zaprezentowany na Slamdance Film Festival.

„Królewicz Olch” do polskich kin wejdzie wiosną 2017 roku.

„Królewicz Olch” w sekcji Generation na 67. Berlinale Więcej „Królewicz Olch” w sekcji Generation na 67. Berlinale Kuba Czekaj nagrodzony w Berlinie Więcej Kuba Czekaj nagrodzony w Berlinie Polska obecność na 67. Berlinale Więcej Polska obecność na 67. Berlinale

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie