Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Koniec widzenia" w Cannes!

fotos z filmu "Koniec widzenia". fot. Gdyńska Szkoła Filmowa
"Koniec widzenia". fot. Gdyńska Szkoła Filmowa

"Koniec widzenia" w Cannes!

12 kwietnia 2017    
Współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej film krótkometrażowy "Koniec widzenia" w reżyserii Grzegorza Mołdy znalazł się wśród 9 filmów z całego świata, które powalczą o Złotą Palmę w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na 70. MFF w Cannes.

POLECANE

"Koniec widzenia" w Cannes!

Współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej film krótkometrażowy "Koniec widzenia" w reżyserii Grzegorza Mołdy znalazł się wśród 9 filmów z całego świata, które powalczą o Złotą Palmę w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na 70. MFF w Cannes.

Do tegorocznego Konkursu Filmów Krótkometrażowych nadesłano ponad 4840 filmów. Produkcje w tym konkursie oraz sekcji Cinéfondation ocenia w tym roku jury pod przewodnictwem rumuńskiego reżysera Cristiana Mungiu. Przedstawiciele festiwalu do Konkursu wybrali 9 produkcji (8 fabuł i 1 animację) - to filmy z krajów takich jak Iran, Finlandia, Francja, Chiny, Kolumbia, USA, Szwecja i Wielka Brytania. Polskie kino reprezentować będzie krótkometrażowy film fabularny "Koniec widzenia" Grzegorza Mołdy, zrealizowany w Gdyńskiej Szkole Filmowej i współfinansowany przez PISF. "Koniec widzenia" jest filmem dyplomowym.

Polski film w Cannes

Marta pracuje w warsztacie samochodowym ojca. Jej chłopak zostaje aresztowany. Marta z ojcem starają się pomóc chłopakowi. Dziewczyna staje przed życiowym wyborem, pomiędzy ojcem, a swoim ukochanym. Sytuację komplikuje fakt, który Marta wyjawia obu mężczyznom swojego życia. Marta znajduje się w sytuacji bez wyjścia. W filmie zagrali m.in.: Zofia Domalik, Juliusz Chrząstowski, Eryk Kulm, Szymon Sędrowski, Maciej Wizner, Rafał Kozok, Krzysztof Suszek, Łukasz Proch, Adam Cybulski i Paweł Podolski. Autorem scenariusza jest również Grzegorz Mołda. Autorem zdjęć jest Maciej Miller, za muzykę odpowiada Mikołaj Szatko. Za montaż filmu odpowiada duet Piasek & Wójcik - studenci V roku Szkoły Filmowej w Łodzi. Opiekunem scenariuszowym projektu był Grzegorz Łoszewski, natomiast za konsultacje scenariuszowe odpowiadała autorka prezentowanej w Cannes w 2013 r. etiudy "Olena" - Elżbieta Benkowska. Opiekunem reżyserskim "Końca widzenia" był Robert Gliński. Producentami filmu są Leszek Kopeć, Jerzy Rados, Gdyńska Szkoła Filmowa.

70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 17 - 28 maja 2017.

Więcej informacji: www.festival-cannes.com.

Marta Sikorska

Polska obecność na 69. MFF w Cannes Więcej Polska obecność na 69. MFF w Cannes Polskie krótkie metraże w Cannes Więcej Polskie krótkie metraże w Cannes Polskie krótkie metraże w Cannes [wideo] Więcej Polskie krótkie metraże w Cannes [wideo] "Portret z pamięci" w Cannes Więcej "Portret z pamięci" w Cannes Cannes otwiera drzwi Więcej Cannes otwiera drzwi Krótkometrażowe filmy młodych w Cannes Więcej Krótkometrażowe filmy młodych w Cannes

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie