Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Kapituła 5. edycji Nagród PISF

Kapituła 5. edycji Nagród PISF

26 marca 2012    
Rada Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej powołała Kapitułę 5. edycji Nagród PISF. W jej składzie znalazło się 14 przedstawicieli polskiej branży filmowej. Nagrody PISF są jedynymi polskimi nagrodami wręczanymi w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. 

POLECANE

Kapituła 5. edycji Nagród PISF

Statuetka Nagrody PISF. Fot. Marcin Kułakowski, PISF
Statuetka Nagrody PISF. Fot. Marcin Kułakowski, PISF

Rada Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej powołała Kapitułę 5. edycji Nagród PISF. W jej składzie znalazło się 14 przedstawicieli polskiej branży filmowej. Nagrody PISF są jedynymi polskimi nagrodami wręczanymi w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Kapituła 5. Nagród PISF

W skład Kapituły weszło 14 przedstawicieli polskiej branży filmowej:

 • Jakub Duszyński - dyrektor generalny dystrybutora filmów "Gutek Film"
 • Maciej Gil - animator kultury filmowej, przewodniczący Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Dyrektor programowy Festiwalu Kino na Granicy w Cieszynie
 • Andrzej Goleniewski - Pełnomocnik Dyrektora Filmoteki Narodowej ds. Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
 • Anna Grygiel - Dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej
 • Barbara Hollender - dziennikarz, krytyk filmowy
 • Tomasz Jagiełło - Prezes Zarządu, dyrektor generalny Helios S.A., członek Rady PISF
 • Kinga Jakubowska - wieloletni dyrektor firmy dystrybucyjnej Kino Świat, Prezes Zarządu Fundacji Legalna Kultura
 • Michał Kwieciński - scenarzysta, reżyser, producent filmowy
 • Grzegorz Molewski - twórca projektu KinoRP, Prezes Zarządu firmy KPD
 • Jerzy Moszkowicz - Dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci "Ale Kino" w Poznaniu
 • Barbara Słomczewska - Departament Własności Intelektualnej i Mediów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa narodowego
 • Jacek Wasilewski - kulturoznawca, wykładowca uniwersytecki, dziennikarz
 • Anna Wróblewska - zastępca redaktora naczelnego serwisu portalfilmowy.pl
 • Krystyna Zamysłowska - kurator wystaw w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Nagrody PISF

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej.

Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury. Nabór kandydatów do tegorocznej edycji zakończył się 18 marca. 

Nowa kategoria - Plakat filmowy

W tym roku Nagrody PISF zostaną przyznane w 14 kategoriach: Kino, Międzynarodowe wydarzenie filmowe, Krajowe wydarzenie filmowe, Promocja za granicą, Dystrybucja polskiego filmu, Dystrybucja filmu zagranicznego w Polsce, Krytyka filmowa, Audycja filmowa lub program telewizyjny, Portal internetowy, Książka o tematyce filmowej, Edukacja młodego widza, Dyskusyjny Klub Filmowy, Rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii, a także po raz pierwszy w kategorii Plakat filmowy.

Nowa kategoria Nagród PISF została utworzona już po upływie terminu naboru wniosków do pozostałych 13. W związku z tym Kapituła Nagród wybierze nominowanych w nowej kategorii, spośród wszystkich plakatów do polskich filmów dystrybuowanych w Polsce w 2011 roku. 

Gala Nagród w Gdyni

Listę nominowanych w 14 kategoriach poznamy w kwietniu 2012. Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się 9 maja 2012, podczas 37. Gdynia Film Festival. Nagrody wręczane są w postaci statuetki zaprojektowanej przez Piotra Michnikowskiego. Laureaci w każdej kategorii otrzymają również nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 zł.

Nagrody PISF po raz piąty! Więcej Nagrody PISF po raz piąty! Gala Nagród PISF Więcej Gala Nagród PISF Gala Nagród PISF Więcej Gala Nagród PISF Nagrody PISF rozdane Więcej Nagrody PISF rozdane

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie