Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Jeszcze dzień życia” w kinach w USA

„Jeszcze dzień życia” w kinach w USA

„Jeszcze dzień życia” w amerykańskich kinach

16 maja 2019    
Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Jeszcze dzień życia” w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente wejdzie jesienią na ekrany kin w USA.

„Jeszcze dzień życia” w kinach w USA

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Jeszcze dzień życia” w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente wejdzie jesienią na ekrany kin w USA.

Amerykańska dystrybucja filmu „Jeszcze dzień życia”

Nagrodzoną Europejską Nagrodą Filmową animację będzie można niebawem oglądać w amerykańskich kinach dzięki firmie GKids. Dystrybuuje ona niezależne filmy animowane, między innymi „Chico & Rita”, „Kolekcja Studia Ghibli”, czy „Kot w Paryżu”. Premiera kinowa planowana jest na jesień, ale jeszcze w maju film zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Seattle.

Indie Sales międzynarodowym agentem sprzedaży

Stany Zjednoczone to kolejny kraj dystrybucji animacji Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente. „Jeszcze dzień życia” miał już swoje premiery w Hiszpanii (Golem Distribución), Portugalii (Midas Filmes), Niemczech (Pandora Film Distribution), Francji (Gebeka Films), Włoszech (I Wonder Pictures), Holandii (Periscoop Film) i Szwecji (Edge Entertainment). Międzynarodowym agentem sprzedaży filmu jest Indie Sales.

Najlepsza europejska animacja

Oparty na książce legendarnego korespondenta wojennego Ryszarda Kapuścińskiego film jest koprodukcją polsko-hiszpańsko-niemiecko-belgijsko-węgierską. Polskimi producentami filmu są Jarosław Sawko i Ole Wendorff-Østergaard z Platige Films. „Jeszcze dzień życia” prezentowany był między innymi na festiwalach w Cannes i Annecy. Film zdobył Europejską Nagrodę Filmową, hiszpańską Goyę, a także Nagrodę Publiczności na festiwalu w San Sebastian.

Film dostępny jest już na DVD i Blue-ray.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie