Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Jeszcze dzień życia” nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej

„Jeszcze dzień życia” nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej

„Jeszcze dzień życia” nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej

23 października 2018    
23 października Europejska Akademia Filmowa opublikowała listę pełnometrażowych animacji nominowanych do nagrody EFA. Wśród nominowanych tytułów znalazł się współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej „Jeszcze dzień życia” („Another Day of Life”) Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente.

POLECANE

„Jeszcze dzień życia” nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej

Nominacje w kategorii Pełnometrażowy Europejski Film Animowany przyznała specjalna komisja złożona z członków EFA oraz producentó, dystrybutorów i scenarzystów w składzie: Antonio Saura (Hiszpania), Graziella Bildesheim (Włochy), Manuel Cristobal (Hiszpania),Dorota Kobiela (Polska),Sune Lind Thomsen (Dania) i Claire Paoletti (Francja). 

Filmy nominowane w kategorii Pełnometrażowy Europejski Film Animowany 2018:

  • „Jeszcze dzień życia” („Another Day of Life”), reż. Damian Nenow i Raul de la Fuente (Polska, Hiszpania, Belgia, Niemcy, Węgry)
  • „Jaskiniowiec” („Early Man”), reż. Nick Park (Wielka Brytania)

  • „Żywiciel” („The Breadwinner”), reż. Nora Twomey (Irlandia, Kanada, Luksemburg)

  • „Biały kieł” („Croc-blanc”), reż. Alexandre Espigares (Francja, Luksemburg)

Światowa premiera filmu „Jeszcze dzień życia” odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes. Film był pokazywany także na festiwalach w Annecy i w Gdyni. Ostatnio zdobył nagrodę publiczności i nagrodę za najlepszy scenariusz (The Best Basque Scipt Award) na festiwalu w San Sebastian.

Reżyserami filmu są Damian Nenow (Polska) i Raúl de la Fuente (Hiszpania). Autorami scenariusza są Raúl de la Fuente, Damian Nenow, Amaia Remírez, David Weber i Niall Johnson. Film jest koprodukcją polsko-hiszpańsko-niemiecko-belgijsko-węgierską. Polskimi producentami filmu są Jarosław Sawko i Ole Wendorff-Østergaard z Platige Films. Po stronie hiszpańskiej producentami są Amaia Remírez i Raúl de la Fuente z Kanaki Films. Koproducentami filmu są: Walking the Dog (Belgia), Wüste Film (Niemcy), Animationsfabrik (Niemcy), Puppetworks (Węgry). Za dystrybucję międzynarodową odpowiada Indie Sales. Polskim dystrybutorem filmu jest Next Film.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Indie Invest, ETB, TVE, Movistar, Basque Government, ICAA, Navarra Government, Arena, ICO, Crea, Elkargi, Eurimages, Creative Europe MEDIA, Navimor, Platige Image, HBO, Hungarian State, NDR/ARTE, Filmförderung Hamburg Schleswig-Holstein, Umedia, uFund, Belgian Tax Shelter, Screen Flanders, Flanders Audiovisual Fund (VAF).

Tytuł filmu, który otrzyma Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany poznamy podczas 31. ceremonii wręczenia Nagród EFA 15 grudnia w Sewilli.

Od 2 listopada film „Jeszcze dzień życia” będzie można oglądać na ekranach polskich kin.

Polskie filmy z szansą na nominacje do EFA 2018 Więcej Polskie filmy z szansą na nominacje do EFA 2018

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie