Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Jesteś Bogiem" od piątku w kinach

"Jesteś Bogiem" od piątku w kinach

19 września 2012    
21 września na ekrany polskich kin wejdzie współfinansowany przez PISF film "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida. 18 września w Warszawie odbyła się uroczysta premiera obrazu.

POLECANE

"Jesteś Bogiem" od piątku w kinach


"Jesteś Bogiem". Fot. materiały prasowe

21 września na ekrany polskich kin wejdzie współfinansowany przez PISF film "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida. 18 września w warszawskim kinie Kultura odbyła się uroczysta premiera obrazu.

Jesteś Bogiem

Film opowiada historię trójki przyjaciół: Magika, Fokusa i Rahima, twórców legendarnej grupy hip-hopowej Paktofonika. To portret generacji końca pierwszej dekady niepodległości, opowieść o ludziach dorastających w kraju niespełnionych obietnic, którzy starają się odnaleźć w nim własne miejsce i uparcie dążą do realizacji marzeń.

Paktofonika

Paktofonika została założona w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą "pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika", wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu sprzedały się w olbrzymich nakładach. Wkrótce po premierze albumu "Kinematografia" fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

Drugi film Leszka Dawida ze wsparciem PISF

"Jesteś Bogiem" jest drugim pełnometrażowym filmem fabularnym wyreżyserowanym przez Leszka Dawida ("Ki"). W role głównych bohaterów wcielili się aktorzy młodego pokolenia: Marcin Kowalczyk (Piotr Łuszcz - Magik), Dawid Ogrodnik (Sebastian Salbert - Rahim) i Tomasz Schuchardt (Wojciech Alszer - Fokus). Partnerują im m.in. Arkadiusz Jakubik, Przemysław Bluszcz i Marcin Dorociński. Autorem książki „Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej" i opartego o nią scenariusza filmu jest Maciej Pisuk. Zdjęcia zrealizował Radosław Ładczuk ("Sala Samobójców", "Bez wstydu"). Film został wyprodukowany przez Studio Filmowe Kadr i był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagrody w Gdyni

Podczas 37. edycji Gdynia Film Festival film był pokazywany w ramach Konkursu Głównego. Obraz zdobył sześć nagród: za drugi film (Leszek Dawid), za debiut aktorski (Marcin Kowalczyk), za drugoplanową rolę męską (Dawid Ogrodnik, Tomasz Schuchardt), nagrodę dziennikarzy i internautów Wirtualnej Polski.

Reakcje prasy

Film po pierwszych pokazach spotkał się z ciepłym przyjęciem prasy. Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej pisał: - To nie jest kolejna wzruszająca bajka o dobrych wykluczonych, ale radykalna opowieść o świecie, w którym ten, kto nie walczy, idzie na dno. Oparta na faktach, szczegółowo zdokumentowana, doskonale skonstruowana, wydobywa sprzeczności hip-hopu. Z jednej strony buntownicze teksty przeciwko systemowi, z drugiej marzenie o karierze, pieniądzach, furach i komórach. To wszystko na tle Śląska lat 90., gdzie tradycyjny model życia opartego na etosie pracy i religii rozpada się w proch pod ciśnieniem bezwzględnej ekonomii. Gdzie rzeczywistość wykoleja się, a razem z nią wypadają z torów ludzie. Jako kapitalny obraz ocenili dziennikarze Filmu, The Hollywood Reporter określił film Leszka Dawida jako magnetyczny, a według portalu Wirtualna Polska na obraz warto było czekać ponad dekadę.

"Jesteś Bogiem" wejdzie na ekrany polskich kin 21 września 2012. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Paulina Bez, Karolina Kulig

"W ciemności" wygrywa w Gdyni Więcej "W ciemności" wygrywa w Gdyni Rozmowa z twórcami "Jesteś bogiem" Więcej Rozmowa z twórcami "Jesteś bogiem" Otwarcie 37. Gdynia Film Festival Więcej Otwarcie 37. Gdynia Film Festival Pierwsze nagrody 37. Gdynia Film Festival wręczone Więcej Pierwsze nagrody 37. Gdynia Film Festival wręczone Nowe polskie filmy w Gdyni Więcej Nowe polskie filmy w Gdyni Hip-hop z Polską w tle Więcej Hip-hop z Polską w tle

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie