Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Generał Nil" Ryszarda Bugajskiego najlepszym polskim filmem w północnych Niemczech w 2010 roku

"Generał Nil" Ryszarda Bugajskiego najlepszym polskim filmem w północnych Niemczech w 2010 roku

14 stycznia 2011    

"Generał Nil" Ryszarda Bugajskiego najlepszym polskim filmem w północnych Niemczech w 2010 roku

„Generał Nil" zwyciężył w rankingu publiczności corocznego Festiwalu Nowego Filmu Polskiego - Filmland Polen, który odbywa się równolegle w 4 miastach północnych Niemiec (Hamburg, Hannover, Lubeka i Brema), zdobywając 4.9 (na 5 możliwych) punktów.

Ten znakomity wynik był zaskoczeniem dla samych organizatorów, którzy nigdy do tej pory w ciągu swojej ponad 10-letniej działalności nie spotkali się z tak jednoznacznie dobrymi opiniami i ocenami prezentowanych na Festiwalu filmów. Na drugim miejscu uplasował się film pt. „Zero" w reż. Pawła Borowskiego a na kolejnym „Dom zły" w reż. Wojciecha Smarzowskiego.

Pokazy festiwalowe tej imprezy odbywają się kilka razy w roku w cyklicznych programach. Po każdym pokazie widzowie mogą głosować na wybrany film. Po zakończeniu ostatniego cyklu prezentacji (grudzień) organizatorzy festiwalu zliczają oddane głosy.

„Generał Nil" prezentowany był w grudniu 2010 roku w ramach jednego z ostatnich cyklów festiwalu, a gościem specjalnym pokazów i spotkań z publicznością był odtwórca głównej roli - Olgierd Łukaszewicz.
Nagroda Publiczności otrzymana na Filmland Polen to kolejna zagraniczna nagroda dla tego filmu.

„Generał Nil" został wyprodukowany w 2009 roku w warszawskiej WFDiF w koprodukcji z Monolith Films i Telekomunikacją Polską przy współfinansowaniu przez Fundację Filmową Armii Krajowej i Miasta Stołecznego Warszawy oraz dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie