Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Europejska premiera filmu "W ukryciu"

Europejska premiera filmu "W ukryciu"

17 października 2013    
14 października, na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym, odbyła się europejska premiera współfinansowanego przez PISF filmu Jana Kidawy-Błońskiego „W ukryciu”.

Europejska premiera filmu "W ukryciu"

14 października, na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym, odbyła się europejska premiera współfinansowanego przez PISF filmu Jana Kidawy-Błońskiego „W ukryciu”.

Akcja nowej produkcji reżysera „Różyczki” rozpoczyna się w okupowanym Radomiu w roku 1944 i opowiada historię skomplikowanej relacji pomiędzy dwiema kobietami: Polką Janiną i ukrywaną przez nią Żydówką Ester. Scenariusz filmu napisał Maciej Karpiński, główne role zagrały Magdalena Boczarska oraz debiutująca Julia Pogrebińska, za zdjęcia odpowiedzialny był Łukasz Gutt. Film wyprodukowała Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Po pokazie premierowym reżyser Jan Kidawa-Błoński oraz aktorka Julia Pogrebińska opowiedzieli nam m.in. o budowaniu postaci głównych bohaterek, formowaniu wizualnej strony filmu oraz światowej premierze „W ukryciu”, która miała miejsce 6 października na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan w Korei Południowej. „W ukryciu” startuje w Konkursie Międzynarodowym 29. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Zwycięzców festiwalu poznamy 19 października.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie