Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Dzikie róże" w kinach

"Dzikie róże" w kinach
"Dzikie róże". fot. Alter Ego Pictures

"Dzikie róże" w kinach

29 grudnia 2017     Marta Sikorska
29 grudnia na ekrany polskich kin wszedł film "Dzikie róże" w reżyserii Anny Jadowskiej.

POLECANE

"Dzikie róże" w kinach

29 grudnia na ekrany polskich kin wszedł film "Dzikie róże" w reżyserii Anny Jadowskiej.

Współfinansowany przez PISF film otrzymał do tej pory m.in. Nagrodę dla Najlepszego Filmu na 27. Festiwalu Filmowym w Cottbus, prestiżową Stockholm Impact Award na 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie, Nagrodę Jury na 10. Festiwalu Filmu Polskiego Kinopolska w Paryżu i Chicago Film Critics Award na 29. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.

"Dzikie róże"

Główna bohaterka Ewa (Marta Nieradkiewicz) zmaga się z ogromnym poczuciem samotności. Jej życie wypełnia zajmowanie się domem i dwójką dzieci, a także czekanie na męża (Michał Żurawski), który pracuje w Norwegii i rzadko przyjeżdża do domu. Młoda kobieta, która chce znowu poczuć się kochaną i adorowaną, wplątuje się w romans z nastolatkiem. Niestety za tę chwilę "zapomnienia" przyjdzie jej zapłacić wysoką cenę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy wraca mąż. Podejrzenia, plotki i oskarżenia będą przeplatać się z inną tragedią – na plantacji dzikich róż, gdzie pracuje kobieta zaginie jej 2-letni synek Jasio. Czy chłopiec się odnajdzie? Czy ta rodzina ma szansę przetrwać? I wreszcie, czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zdecydowała się porzucić własne dziecko?

Anna Jadowska

Autorką scenariusza i reżyserką filmu jest Anna Jadowska. W jej dorobku znajdują się zarówno telewizyjne i kinowe filmy dokumentalne jak i fabuły. Jej debiutem był film „Dotknij mnie” (2003), nagrodzony m. in. Nagrodą Główną w Konkursie Kina Niezależnego na Festiwalu Filmowym w Gdyni i Złotą Kaczką dla najlepszego filmu offowego. Następnie wyreżyserowała obraz „Teraz ja” (2004), nagrodzony za debiut reżyserski w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Ostatni dokument Jadowskiej, „Trzy kobiety” (2013) wygrał nagrodę Magic Hour Award na Planete + Doc Film Festival w Warszawie. Autorką zdjęć do filmu jest Małgorzata Szyłak, odpowiedzialna za zdjęcia m.in. do "Komunii" Anny Zameckiej.

Dystrybutorem i producentem filmu jest Alter Ego Pictures, koproducentem CANAL +. film był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji o filmie: www.facebook.com/dzikierozefilm.

Ruszyły zdjęcia do filmu „Dzikie róże” Więcej Ruszyły zdjęcia do filmu „Dzikie róże” "Dzikie róże" nagrodzone Stockholm Impact Award Więcej "Dzikie róże" nagrodzone Stockholm Impact Award Polskie filmy z 7 nagrodami w Cottbus! Więcej Polskie filmy z 7 nagrodami w Cottbus! Laureaci 10. edycji festiwalu Kinopolska w Paryżu Więcej Laureaci 10. edycji festiwalu Kinopolska w Paryżu

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie