Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Dotknięcie Anioła” z nagrodą na MFF Catharsis w Moskwie

„Dotknięcie Anioła” z nagrodą na MFF Catharsis w Moskwie
Fot. materiały prasowe

„Dotknięcie Anioła” z nagrodą na MFF Catharsis w Moskwie

10 stycznia 2019    
Współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej opowieść dokumentalna „Dotknięcie Anioła” w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego zdobyła laur dla najlepszego filmu o prawach człowieka podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Catharsis w Moskwie.

„Dotknięcie Anioła” z nagrodą na MFF Catharsis w Moskwie

Współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej opowieść dokumentalna „Dotknięcie Anioła” w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego zdobyła laur dla najlepszego filmu o prawach człowieka podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Catharsis w Moskwie.

O filmie

Przejmująca historia Henryka Schoenkera, narratora  filmu „Dotknięcie Anioła”,  nie od razu spotkała się z ciepłym przyjęciem na świecie. Fenomenalny bohater dzieli się z widzem bolesną historią przetrwania rodziny przez sześć lat wojny dzięki pomocy Polaków. „Archicollage” – język filmowy autora Marka Tomasza Pawłowskiego, rozwijany na przestrzeni kilkunastu lat, robi wrażenie we wszystkich zakątkach świata. Film niesie też ważne przesłanie. Pokazuje, że czasem nawet małym gestem można uratować życie człowieka.

W grudniu 2018 roku pokazy filmu odbyły się w dwóch rosyjskich miastach – Moskwie i Petersburgu. Laur dla najlepszego filmu o prawach człowieka to już druga nagroda, którą film otrzymał w Rosji. Obraz reprezentował Polskę w tej tematyce m.in. w Johannesburgu podczas Festiwalu Filmowego Rapidlion 2017. W Wielkiej Brytanii obraz zdobył nagrody jury dla najlepszego filmu dokumentalnego, za najlepszą reżyserię oraz nagrodę publiczności. Łącznie film zdobył aż 42 nagrody na festiwalach na całym świecie. Produkcja niejednokrotnie reprezentowała Polskę na festiwalach m.in. w Japonii, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Republice Południowej Afryki czy w Australii.

Ta niezwykła polsko-niemiecka koprodukcja podąża drogą festiwalowych konkursów już ponad trzy lata. Producentem wiodącym jest Małgorzata Walczak z Zoyda Art Production w koprodukcji z Telewizją Polską, Westdeutscher Rundfunk, ze wsparciem finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Media/ Kreatywna Europa.

Na podstawie informacji prasowej

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie