Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Cyfryzacja jeleniogórskiego Lotu

Cyfryzacja jeleniogórskiego Lotu

26 października 2011    
- Frekwencja jest zdecydowanie większa. Pod koniec września mieliśmy "Bitwę warszawską", później wszedł film "Baby są jakieś inne", a następnie "Trzej muszkieterowie". I przez te kilka tygodni liczba widzów zdecydowanie wzrosła, również ze względu na to, że prezentowane przez nas produkcje trafiają do różnych środowisk: "Bitwa" była najchętniej oglądana…

POLECANE

Cyfryzacja jeleniogórskiego Lotu

- Frekwencja jest zdecydowanie większa. Pod koniec września mieliśmy "Bitwę warszawską", później wszedł film "Baby są jakieś inne", a następnie "Trzej muszkieterowie". I przez te kilka tygodni liczba widzów zdecydowanie wzrosła, również ze względu na to, że prezentowane przez nas produkcje trafiają do różnych środowisk - "Bitwa" była najchętniej oglądana przez seniorów, teraz będzie coś dla dzieci, z kolei "Baby są jakieś inne" to film skierowany do jeszcze innej grupy odbiorców - podsumowuje pierwsze tygodnie cyfrowego kina Lot jego kierownik Roman Golubiński.

Cyfrowe oczekiwania

Jelenia Góra to 85 tysięcy mieszkańców i trzy kina: jedno prywatne, jedno miejskie, wyświetlające filmy raz lub dwa razy w tygodniu, oraz kino Lot. - Oczekiwania w mieście były bardzo duże - mówi Roman Golubiński. - Czytaliśmy na forach internetowych komentarze mieszkańców. Sam pomysł został bardzo dobrze przyjęty i jestem przekonany o tym, że zmieni to w sposób jakościowy sytuację kina. Finansowy na pewno również. Będziemy mogli bardzo szybko otrzymywać różnego rodzaju filmy, które naszą ofertę zdecydowanie poszerzą i skierują do wszystkich ludzi, do wszystkich środowisk.

PISF współfinansuje

PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał kinu Lot 140 tysięcy złotych dofinansowania w ramach programu cyfryzacji polskich kin. Resztę kosztów pokryła zarządzająca Lotem Odra Film. - Przetarg na dostawę i montaż projektora ogłosiliśmy 10 sierpnia. Wpłynęła jedna oferta od firmy Digital Cinema Polska sp. z o.o. z Łodzi. Projektor zgodnie z umową został zamontowany 27 września - mówi odpowiedzialny za cyfryzację kina Lot Czesław Głuszek z Odra Film.

3D w 2 dni

Montaż projektora trwał 2 dni. Kłopotów z obsługą sprzętu również nie było, ponieważ operatorzy kina Lot byli od pewnego czasu szkoleni w zakresie obsługi nowego typu projektorów. - Rok czy dwa lata temu, kiedy w niedalekim Bolesławcu zamontowano cyfrowy projektor, nasi operatorzy pierwszy raz zetknęli się z tym sprzętem, następnie odbyło się szkolenie przy okazji montowania cyfry u nas, a kilka dni później we Wrocławiu, w Dolnośląskim Centrum Filmowym przeszliśmy kolejne szkolenie dotyczące pracy z tym projektorem - opowiada Roman Golubiński.

Cyfrowe perspektywy

Do Lotu zawsze chodziło się na premiery. Jednak tradycja, szczególnie młodym ludziom, przestała wystarczać - pogrzebała ją rewolucja technologiczna. - Od samego początku uczestniczymy w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i przygotowujemy młodzież do aktywnego uczestnictwa w odbiorze sztuki filmowej, uczymy filmu i spoglądania poprzez film na naszą rzeczywistość. Kino cyfrowe wpisuje się w perspektywiczne spojrzenie na udział młodzieży w tej dziedzinie sztuki - podsumowuje Roman Golubiński.

Kino z tradycjami

Zbudowane przez Niemców, jeszcze w latach dwudziestych, początkowo nazywało się Capitol. W czasie wojny część liter została zestrzelona. Z nazwy pozostał TOL. Po przestawieniu liter powstał LOT, który po wojnie był kinem premierowym, a możliwość uczestniczenia w projekcjach mieszkańcy Jeleniej Góry traktowali odświętnie. Ostatnią modernizację Lot przeszedł w 2003 roku, kiedy to 559-osobową salę przekształcono na 335-osobową oraz wymieniono nagłośnienie i fotele.

Kalina Cybulska

Cyfrowa rewolucja w Nysie Więcej Cyfrowa rewolucja w Nysie Cyfryzacja lubelskiej "Bajki" Więcej Cyfryzacja lubelskiej "Bajki" Kraśnik będzie miał cyfrowe kino Więcej Kraśnik będzie miał cyfrowe kino Czechowicki "Świt" kinem cyfrowym Więcej Czechowicki "Świt" kinem cyfrowym Cyfryzacja w Międzyrzeczu Więcej Cyfryzacja w Międzyrzeczu Cyfrowy "Wrzos" Więcej Cyfrowy "Wrzos" Cyfrowa przyszłość "Wilgi" Więcej Cyfrowa przyszłość "Wilgi" Cyfrowe "Echo" miasta Więcej Cyfrowe "Echo" miasta Kino Kryterium będzie cyfrowe Więcej Kino Kryterium będzie cyfrowe Rewolucja cyfrowa w kinach Więcej Rewolucja cyfrowa w kinach

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie