Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Boże Ciało” z nominacją do Oscara!

„Boże Ciało” z nominacją do Oscara!
Foto: Andrzej Wencel © Aurum Film

„Boże Ciało” z nominacją do Oscara!

13 stycznia 2020    
Współfinansowany przez PISF film „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy został nominowany do 92. Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii pełnometrażowy film międzynarodowy. Polski Instytut Sztuki Filmowej wspierał też kampanię promocyjną filmu w staraniach o uzyskanie nominacji.

„Boże Ciało” z nominacją do Oscara!

Współfinansowany przez PISF film „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy został nominowany do 92. Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii pełnometrażowy film międzynarodowy. Polski Instytut Sztuki Filmowej wspierał też kampanię promocyjną filmu w staraniach o uzyskanie nominacji.

Wielki sukces filmu „Boże Ciało”

Fot. Maria Jaśczak. Nz. m.in. producenci Aneta Hickinbotham i Leszek Bodzak (Aurum Film), producent kreatywny Krzysztof Rak, agent sprzedaży Jan Naszewski (New Europe Film Sales), aktorka Eliza Rycembel, dyrektorka ds. PR Anna Kot (Aurum Film) i montażysta Przemysław Chruścielewski.

Nominacja do Oscara® jest kolejnym międzynarodowym sukcesem filmu Jana Komasy, którego premiera odbyła się zaledwie kilka miesięcy temu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Od tamtej pory „Boże Ciało” zostało zaproszone na prawie 60 festiwali, a prawa do dystrybucji filmu zostały sprzedane na 45 terytoriów.

Jest to drugi rok z rzędu, kiedy polski film otrzymał nominację do Oscara® w tej kategorii. Rok temu cieszyliśmy się z sukcesu „Zimnej wojny” (łącznie film Pawła Pawlikowskiego otrzymał trzy nominacje, w tym dla najlepszego reżysera i za najlepsze zdjęcia – Łukasz Żal).

Nominacje w kategorii pełnometrażowy film międzynarodowy:

  • „Boże Ciało”, reż. Jan Komasa (Polska)
  • „Parasite”, reż. Bong Joon-ho (Korea Południowa)
  • „Ból i blask”, reż. Pedro Almodóvar (Hiszpania)
  • „Kraina miodu”, reż. Tamara Kotewska, Ljubomir Stefanow (Macedonia Północna)
  • „Nędznicy”, reż. Ladj Ly (Francja)

Od lewej producent kreatywny Krzysztof Rak, producenci Aneta Hickinbotham i Leszek Bodzak (Aurum Film) i Dyrektor PISF Radosław Śmigulski. fot. Maria Jaśczak

Po ogłoszeniu nominacji Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski i twórcy filmu spotkali się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie PISF. 

Wsparcie PISF dla filmu w drodze do nominacji do Oscara®

Polski Instytut Sztuki Filmowej wspierał produkcję „Bożego Ciała” i kampanię promocyjną tego filmu. W ostatnim czasie odbył się szereg pokazów dla przedstawicieli członków Akademii, w których uczestniczyli m.in. reżyser filmu oraz odtwórca głównej roli Bartosz Bielenia. Jesienią, dzięki staraniom Dyrektora PISF, polska produkcja wzięła udział w Contenders – wydarzeniu organizowanym przez magazyn Deadline, jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez rozpoczynających sezon nagród w Stanach Zjednoczonych. Udział w wydarzeniu jest ważną częścią każdej kampanii oscarowej. Film został również pokazany na prestiżowym AFI Fest w Los Angeles. W wydarzeniu wzięli udział Jan Komasa i autor zdjęć Piotr Sobociński jr. Kolejne prestiżowe wydarzenie, na którym pokazywany był film Jana Komasy, to Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Palm Springs. Jan Komasa wziął udział w specjalnym panelu poświęconym filmom międzynarodowym, które rywalizowały w tym roku o nominację do Oscara. Wspólnie z magazynem Deadline zorganizowany został pokaz filmu i panel, w którym wzięli udział scenarzysta filmu Mateusz Pacewicz i odtwórca głównej roli Bartosz Bielenia.

Producentami filmu „Boże Ciało” są Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham z Aurum Film, międzynarodowym agentem sprzedaży jest Jan Naszewski z New Europe Film Sales. Polskim dystrybutorem film jest Kino Świat.

Tegorocznych zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego.

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie