Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Boże Ciało” w brytyjskich kinach

„Boże Ciało” w brytyjskich kinach
Foto: Andrzej Wencel © Aurum Film

„Boże Ciało” w brytyjskich kinach

9 października 2019    
18 października „Boże Ciało”, polski kandydat do Oscara® wejdzie na ekrany kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

„Boże Ciało” w brytyjskich kinach

18 października „Boże Ciało”, polski kandydat do Oscara® wejdzie na ekrany kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dystrybutorem filmu w Wielkiej Brytanii i Irlandii jest Vertigo we współpracy z New Europe Film Sales, które jest agentem sprzedaży „Bożego Ciała”.

Świeżo po pokazie filmu na festiwalu w Toronto i światowej premierze w Wenecji film znalazł się na liście tytułów obowiązkowych do kupienia przez dystrybutorów opublikowanej przez portal Seventh-Row.com. Poza Wielką Brytanią i Irlandią „Boże Ciało” będzie dystrybuowane m.in. we Francji (Bodega), w Australii/Nowej Zelandii (Palace), na Litwie (Kino Pavasaris), w Norwegii (M Media) i w Hiszpanii (Surtsey). Trwają rozmowy z kolejnymi dystrybutorami.

Komisja oscarowa o filmie

„«Boże Ciało» to uniwersalna, poruszająca i prowokująca historia o przemianie duchowej człowieka, nowe spojrzenie na wiarę w Boga. To dojrzały, mądry film młodego twórcy. Porywająca gra Bartosza Bieleni i wiarygodny sposób opowiadania Jana Komasy przekonują o tym, że Bóg może się objawiać w nieoczywisty sposób.  Reakcje widzów i krytyki w Wenecji i Toronto oraz zainteresowanie dystrybutorów z wielu krajów pozwalają wierzyć w międzynarodowy sukces filmu.” – motywowała swój wybór Komisja Oscarowa, wskazują film Jana Komasy na polskiego kandydata do Oscara.

Film wejdzie do polskich kin 11 października.

„Boże Ciało” polskim kandydatem do Oscara! Więcej „Boże Ciało” polskim kandydatem do Oscara! „Boże Ciało” docenione w Rejkiawiku Więcej „Boże Ciało” docenione w Rejkiawiku „Boże Ciało” nagrodzone w Egipcie Więcej „Boże Ciało” nagrodzone w Egipcie

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie