Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Boże Ciało” i „Sole” nagrodzone w Wenecji

„Boże Ciało” i „Sole” nagrodzone w Wenecji
Fot. Andrzej Wencel © Aurum Film

„Boże Ciało” i „Sole” nagrodzone w Wenecji

9 września 2019    
„Boże Ciało” zdobyło nagrody Europa Cinemas Label oraz Inclusive Award Edipo Re na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Drugim współfinansowanym przez PISF filmem, który opuścił Wenecję z nagrodami jest włosko-polska koprodukcja „Sole”.

„Boże Ciało” i „Sole” nagrodzone w Wenecji

„Boże Ciało” zdobyło nagrody Europa Cinemas Label oraz Inclusive Award Edipo Re na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Drugim współfinansowanym przez PISF filmem, który opuścił Wenecję z nagrodami jest włosko-polska koprodukcja „Sole”.

Podwójne wyróżnienie dla „Bożego Ciała”

Najnowszy film Jana Komasy otrzymał w Wenecji aż dwa wyróżnienia: Europa Cinemas Label oraz Inclusive Award Edipo Re.

Europa Cinemas Label przyznawana jest od 2003 roku na pięciu najważniejszych europejskich festiwalach: Berlinale, w Cannes, w Karlowych Warach, w Locarno i w Wenecji. Ma na celu wsparcie promocji i międzynarodowej dystrybucji zwycięskich filmów. Tylko w 2016 roku Europa Cinemas umożliwiła 371 sieciom kinowym zwiększenie liczby pokazów europejskich filmów – dzięki staraniom organizacji filmy te obejrzało ponad 600 tysięcy widzów. Inclusive Award Edipo Re przyznawana jest filmom, które niosą humanistyczne wartości.

„Boże Ciało” na kolejnych festiwalach

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji otworzył światowe tournée „Bożego Ciała”. Najnowszy film Jana Komasy zostanie także zaprezentowany w sekcji Contemporary World Cinema w ramach Festiwalu Filmowego w Toronto – największej i najważniejszej imprezie tego typu w Ameryce Północnej. Azjatycka premiera obrazu odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan w Korei Południowej. „Boże Ciało” zobaczyć będzie można również podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wśród 18 innych produkcji powalczy o najważniejsze polskie nagrody filmowe – Złote Lwy. Do kin w całej Polsce trafi 11 października. Producentem filmu jest Aurum Film, agentem sprzedaży New Europe Film Sales, a polskim dystrybutorem Kino Świat. 

Włosko-polska koprodukcja doceniona w Wenecji

Drugim filmem współfinansowanym przez PISF i nagrodzonym na festiwalu w Wenecji była włosko-polska koprodukcja „Sole” Carlo Sironiego.

Pokazywana w konkursie Orizzonti produkcja zdobyła nagrody FEDIC Award dla najlepszego filmu (nagroda Włoskiej Federacji Klubów Filmowych) oraz Lanterna Magica Award. Z kolei grający główną rolę męską Claudio Segaluscio otrzymał NUOVOIMAIE Talent Award.

Polską producentką filmu jest Agnieszka Wasiak z Lava Films. W filmie występuje Sandra Drzymalska. Autorką muzyki do filmu jest Teoniki Rożynek, a za dźwięk odpowiada Michał Fojcik.

Nowy film Romana Polańskiego nagrodzony w Wenecji

Kolejnym filmem z polskimi akcentami był, pokazywany w konkursie głównym, „Oficer i szpieg” w reżyserii Romana Polańskiego. Obraz otrzymał Srebrnego Lwa oraz nagrodę FIPRESCI. Film został także wyróżniony przez stowarzyszenie studentów „Sorriso diverso” Award oraz Green Drop Award.

Więcej informacji: www.labiennale.org/en

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie