Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

92. Nagrody Akademii Filmowej.

92. Nagrody Akademii Filmowej.
Fot. Marcin Kułakowski, PISF

92. Nagrody Akademii Filmowej. Nagroda dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Międzynarodowego.

12 sierpnia 2019    
Rusza nabór filmów, które chciałyby ubiegać się do startowania jako polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy.

92. Nagrody Akademii Filmowej.

Rusza nabór filmów, które chciałyby ubiegać się do startowania jako polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. 

Pełnometrażowy Film Międzynarodowy jest definiowany jako film pełnometrażowy (ponad 40 minut) wyprodukowany poza Stanami Zjednoczonymi Ameryki z przeważnie nieanglojęzyczną ścieżką dialogową. Animowane i dokumentalne filmy fabularne są dozwolone.

Aby zakwalifikować się w tym roku, filmy muszą być dystrybuowane w Polsce na seansach kinowych trwających kolejno co najmniej siedem dni, rozpoczynających się nie wcześniej niż 1 października 2018 r. i nie później niż 30 września 2019 r.
Prosimy o przesłanie pełnego zgłoszenia do 20 sierpnia 2019 na adres agnieszka.kazubek@pisf.pl

W zgłoszeniach proszę przesłać:

 • Dane produkcyjne: pełną listę obsady i ekipy pojawiającą się w napisach końcowych w języku angielskim
 • Biografię i filmografię reżysera przetłumaczoną na język angielski
 • Listę polskich i zagranicznych festiwali, w których film brał udział oraz ewentualne nagrody, terytoria sprzedaży, informacje o datach planowanej dystrybucji w kraju a jeżeli już się odbyła to informacje o ilości widzów
 • link do filmu do celów głosowania dla Polskiej Komisji Oscarowej

Producent filmu wybranego jako oficjalny kandydat do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zostanie poproszony również o przesłanie dodatkowych informacji:

 • Opublikowane reklamy weryfikujące siedmiodniowy seans kinowy
 • 3 do 5 reprezentatywnych zdjęć z filmu, w tym wyznaczona klatka kluczowa
 • Zdjęcie reżysera
 • Plakat filmowy
 • 50 screenerów
 • trzech (3) klisz filmowych 35 mm / 70 mm lub DCP, wszystkie z dokładnymi napisami w języku angielskim
 • 50 płyt DVD z filmem, bez ścieżek i innych materiałów zewnętrznych, które mogą być odtwarzane w odtwarzaczach DVD o standardowej rozdzielczości Region 0 / NTSC.

Płyty DVD muszą znajdować się w osobnych papierowych koszulkach i muszą zawierać tylko tytuł filmu, czas trwania i kraj. Żadne grafiki, materiały promocyjne, informacje kontaktowe, nazwa firmy lub logo filmu nie są akceptowane na etykietach i koszulkach DVD.

Prosimy o nie wysyłanie płyt blu-ray.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie