Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

38. GFF. Rozmowa z twórcami "Papuszy"

38. GFF. Rozmowa z twórcami "Papuszy"

18 września 2013    
Podczas 38. Gdynia - Festiwal Filmowy rozmawialiśmy z reżyserem i scenarzystą (wraz z Joanną Kos-Krauze) filmu "Papusza", Krzysztofem Krauze oraz odtwórcą roli Dionizego Wajsa, Zbigniewem Walerysiem.

POLECANE

38. GFF. Rozmowa z twórcami "Papuszy"

Podczas 38. Gdynia - Festiwal Filmowy rozmawialiśmy z reżyserem i scenarzystą (wraz z Joanną Kos-Krauze) filmu "Papusza", Krzysztofem Krauze oraz odtwórcą roli Dionizego Wajsa, Zbigniewem Walerysiem.

Na festiwalu w Gdyni film otrzymał trzy nagrody: dla najlepszego aktora drugoplanowego - Zbigniew Waleryś, dla najlepszej muzyki autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz dla najlepszej charakteryzacji autorstwa Anny Nobel-Nobielskiej. "Papusza" otrzymała również Nagrodę Festiwali i Przeglądów Polskiego Filmu za Granicą oraz Nagrodę Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni "Złote Kociaki".

Światowa premiera "Papuszy" odbyła się na 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach, gdzie film otrzymał Wyróżnienie Specjalne Jury Konkursu Głównego.

Film był współfinansowany przez PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej.

"Ida" wygrywa 38. Gdynia - Festiwal Filmowy! Więcej "Ida" wygrywa 38. Gdynia - Festiwal Filmowy!

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie