Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

32. AFI Fest w Los Angeles

32. AFI Fest w Los Angeles
fot. Krzysztof Wiktor

32. AFI Fest w Los Angeles

18 października 2018    
W tym roku w dniach 8-15 listopada odbędzie się 32. AFI Fest w Los Angeles.

32. AFI Fest w Los Angeles

W tym roku w dniach 8-15 listopada odbędzie się 32. AFI Fest w Los Angeles.

Festiwal specjalizuje się w prezentacji debiutów oraz drugich filmów i dokumentów. Ponadto w ramach festiwalu odbywają się pokazy kina światowego, retrospektywy, pokazy specjalne oraz dyskusje.

„Fuga” w sekcji World Cinema

AFI Fest to prestiżowe wydarzenie, na którym w tym roku nie zabraknie również polskich akcentów. Sekcja World Cinema zaprezentuje najbardziej znane międzynarodowe filmy roku i zawiera 28 tytułów z 27 krajów. W programie festiwalu możemy znaleźć „Fugę” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. W drugim pełnometrażowym filmie Agnieszki Smoczyńskiej, grana przez Gabrielę Muskałę główna bohaterka, traci pamięć, zmienia swoją osobowość, a gdy po dwóch latach wraca do starego życia, zarówno ona jak i otoczenie muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością. Światowa premiera filmu odbyła się w Cannes, film został także nagrodzony na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz festiwalu w Sitges. 

„III” w programie filmów krótkich

Wśród filmów krótkometrażowych jedynym polskim filmem jest animacja „III” Marty Pajek wyprodukowana przez Animoon.

12-minutowa animacja Marty Pajek to sugestywna opowieść o relacji między dwójką kochanków. Kobieta i mężczyzna w średnim wieku spotykają się w poczekalni i natychmiast zbliżają się do siebie. On pomaga jej zdjąć ciężkie, czarne futro, pod którym ona jest naga. Tak rozpoczyna się wspólna gra polegająca na naprzemiennym uwodzeniu i obnażaniu się wzajemnie i która z czasem staje się coraz bardziej brutalna. „III” to portret kobiety w wyczerpującej relacji z mężczyzną, która przyciąga i odpycha z jednakową siłą. Film jest trzecią częścią tryptyku „Figury niemożliwe i inne historie”.

Film pokazywany był m.in. na festiwalu w Cannes.

Pokazy specjalne „Zimnej wojny”

W ramach pokazów specjalnych odbędą się projekcje „zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego. Film jest polskim kandydatem do Oscara. W tej sekcji pokazanych zostanie 11 tytułów.

Joanna Kulig gościem festiwalu

Ponadto podczas 32. AFI Fest w panelu organizowanym przez Hollywood Reporter, który poświęcony będzie filmom niezależnym udział weźmie Joanna Kulig, która obecnie promuje film „Zimna wojna”, który jest polskim kandydatem do Oscara®. W panelu oprócz polskiej aktorki wezmą udział: Willem Dafoe, Richard E. Grant, Kathryn Hahn, Felicity Jones, Thomasin McKenzie, Rosamund Pike oraz John C. Reilly.

AFI Fest

Każdej jesieni w ramach AFI FEST American Film Institute prezentuje najlepsze ich zdaniem filmy z całego świata. W 30-letniej historii imprezy podczas festiwalu AFI FEST prezentowano wiele filmów, które następnie zdobyły nominacje i statuetki Oscara.

Więcej informacji: www.afi.com/afifest

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie