Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

3. edycja SOFA

logo School of Film Agents

3. edycja SOFA

17 sierpnia 2015    
W dniach 21-30 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się 3. edycja SOFA – School of Film Agents.

3. edycja SOFA

W dniach 21-30 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się 3. edycja SOFA – School of Film Agents.

Wspieranie innowacyjnych projektów

3. SOFA odbędzie się w dniach 21-30 sierpnia we Wrocławiu. Celem warsztatów jest wspieranie innowacyjnych projektów filmowo-kinowych oraz umacnianie lokalnej kultury filmowej. Inicjatywa jest skierowana do organizatorów festiwali, kuratorów, dystrybutorów oraz innych profesjonalistów, zajmujących się animacją i rozwojem kultury filmowej w swoich regionach.

Uczestnicy 3. edycji SOFA

  • Milica Bozanic, Serbia: “Criss-Cross Film Lab” – Lab for New Generation of Serbian Filmmakers,
  • Sergey Chutkov, Tadżykistan: DuDoFiC (Dushanbe Documentary Film Centre),
  • Michal Kráčmer, Czechy: “Cuz We Are Talented” – Film industry project for newcomer professionals,
  • Dorina Oarga, Rumunia: CINEPUB 2nd Life – Digitization of the Romanian National Film University Archives,
  • Olha Reiter, Ukraina: Lviv Film Commission and Film Fund,
  • Hella Rihl, Niemcy: möwe. ChildrensFilmDistribution,
  • Małgorzata Tusk, Polska: Mobile Centre of Audiovisual Education (Cinebus),
  • Katarina Tomkova, Słowacja: kaleidoscope – Bringing Central European Films to their European Identity.

Eksperci

Uczestnicy będą mogli rozwijać swoje projekty pod okiem czterech ekspertów, którymi w tym roku będą: menadżer programowy Max Ophüls Preis Oliver Baumgarten, ekspertka od pitchingów Sibylle Kurz, Ewa Puszczyńska z Opus Film oraz Renaud Redien-Collot z Novancia Business School w Paryżu. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w sesjach doradczych „jeden na jeden” oraz skorzystać z konsultacji z mentorami SOFA, którymi w tym roku są: Claudia Dillmann z Deutsches Filminstitut we Frankfurcie, Maciej Jakubczyk ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Matthijs Wouter Knol z European Film Market w Berlinie, Roberto Olla z Eurimages, Kristina Trapp z EAVE, Katriel Schory z Izraelskiego Funduszu Filmowego, Riina Sildos z Baltic Event w Tallinie, Tamara Tatishvili z Ablabudafilm w Tbilisi.

Dotychczas zrealizowane projekty

Część projektów rozwijanych podczas dwóch pierwszych edycji udało się już wprowadzić w życie lub zostaną wkrótce zrealizowane. Dofinansowany przez Eurimages projekt platformy internetowej z Serbii „FBO – Festival Box Office” został zainaugurowany podczas tegorocznego Berlinale. Twórcom litewskiej sieci kin cyfrowych „FRONT” udało się zdobyć krajowe i europejskie źródła finansowania. Autorzy greckiego projektu platformy VoD dla grackich filmów „Octapus” pozyskali już niezbędnych partnerów strategicznych i finansowych. W najbliższym czasie zostanie także ogłoszony start Transylwańskiego Funduszu Filmowego. Pomyślnie zostały zainicjowane projekty SOFA w Estonii, na Węgrzech i na Słowacji.

Na podstawie informacji prasowej

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie