Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 42 10 594
e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

16. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka

16. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka

16. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka

16 lutego 2018     Marta Sikorska
W dniach 7 - 29 marca w Londynie odbywa się 16. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

16. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka

W dniach 7 - 29 marca w Londynie odbywa się 16. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Stulecie polskiej niepodległości

W programie festiwalu nie zabrakło projekcji filmowych związanych z obchodzonym w 2018 r. stuleciem uzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach sekcji 100 Years of Polish Independence znalazły się m.in. klasyka polskiego kina – filmy Henryka Szaro, Aleksandra Hertza czy Juliusza Gardana. Natomiast 28 marca odbędzie się specjalna prelekcja scenarzysty i wykładowcy London Film Academy Michaela Holdena o kinie historycznym.

Gościem specjalnym Kinoteki jest w tym roku Krzysztof Zanussi, który spotka się z widzami 17 marca. Wykładowi mistrzowskiemu towarzyszyć będzie pokaz filmu „Struktura kryształu” (1969). Gościem festiwalu jest również Joanna Kos-Krauze, która w Londynie zaprezentuje 3 filmy zrealizowane wspólnie z Krzysztofem Krauzem: „Ptaki śpiewają w Kigali” (2017), „Papuszę” (2013) oraz „Mojego Nikifora” (2004). W ramach prezentacji polskiej historii na dużym ekranie znajdzie się np. seans filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej” (2009) Johna Kenta Harrisona z Anną Paquin w głównej roli.

Nowe polskie filmy

Wśród filmów fabularnych, które ma okazję obejrzeć publiczność festiwalu znalazły się także najnowsze polskie tytuły: „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” Marii Sadowskiej, „Szatan kazał tańczyć” Katarzyny Rosłaniec, „Zgoda” Macieja Sobieszczańskiego, „Amok” Kasi Adamik, „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego, „Człowiek z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa, „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, „Dzikie róże” Anny Jadowskiej, „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak oraz „Butterfly Kisses” Rafała Kapelińskiego.

Wydarzenia towarzyszące

Wśród wydarzeń towarzyszących warto zwrócić uwagę na prezentację dokonań polskiej szkoły plakatu. Pokaz filmu „Commissioned: The Art Of The Polish Film Poster” autorstwa Simona Goodricka i Alicji Suszki-Fielder odbędzie się 24 marca i będzie towarzyszyć mu spotkanie z polskim artystą plastykiem Andrzejem Klimowskim. Wśród wydarzeń towarzyszących w programie tegorocznej edycji Kinoteki znalazł się także pokaz filmu „Podwójne życie Weroniki” Krzysztofa Kieślowskiego, któremu towarzyszy kolacja przygotowana przez szefową kuchni Flavię Borawską oraz prezentacje animacji braci Quay.

Więcej o 16. edycji Kinoteki: www.kinoteka.org.uk.

Marta Sikorska

15. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka Więcej 15. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka 14. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka w Londynie Więcej 14. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka w Londynie 13. Polish Film Festival Kinoteka Więcej 13. Polish Film Festival Kinoteka 12. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka Więcej 12. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka 11. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka Więcej 11. Festiwal Polskich Filmów Kinoteka 10. edycja festiwalu "Kinoteka" Więcej 10. edycja festiwalu "Kinoteka" Festiwal KINOTEKA w Londynie Więcej Festiwal KINOTEKA w Londynie IX edycja festiwalu "Kinoteka" Więcej IX edycja festiwalu "Kinoteka"

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie