Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

9. US in Progress

9. US in Progress

9. US in Progress

24 października 2019    
9. edycja US in Progress we Wrocławiu odbędzie się w dniach 6-8 listopada jako część American Film Festival. Wydarzenie odbędzie się m.in. dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

POLECANE

9. US in Progress

9. edycja US in Progress we Wrocławiu odbędzie się w dniach 6-8 listopada jako część American Film Festival. Wydarzenie odbędzie się m.in. dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Celem US in Progress jest umożliwienie profesjonalnego networkingu pomiędzy europejskimi filmowcami i twórcami z USA. Wydarzenie organizowane jest dwa razy do roku – czerwcowa edycja odbywa się podczas Champs-Elysees Film Festival w Paryżu.

W ramach US in Progress po raz trzeci zorganizowane zostaną Polsko-Amerykańskie Spotkania Koprodukcyjne skierowane do polskich producentów poszukujących partnerów zza oceanu. Czworo polskich producentów publicznie zaprezentuje projekty amerykańskim producentom i inwestorom obecnym we Wrocławiu:

  • „Lost Voice. Searching for Marcella Sembrich”, reż. Radka Franczak, prod. Daria Maślona
  • „Naked Coast”, reż. Michał Krzywicki, prod. Dagmara Brodziak
  • „America in Your Footsteps”, reż. Łukasz Kowalski, Anna Tarnawska, prod. Łukasz Kowalski, Anna Mazerant
  • „Turkey Hunting in Mississippi”, reż. Bianca Lucas, prod. Bianca Lucas, Józefina Gocman

Podczas spotkań indywidualnych polscy producenci uczestniczący w wydarzeniu będą mieli okazję skonsultować projekty z amerykańskimi ekspertami i posłuchać o ich doświadczeniach w koprodukcji. Goście specjalni to:

  • Andrew Hevia („Moonlight”, „Leave the Bus Through the Broken Window”)
  • Zach Nutman („Przechowalnia numer 12”, „Coś za mną chodzi”, „Paterson”)
  • Monique Walton („Byk”, „We’re Still Together”)
  • Stephanie Wilcox („The Other Lamb”, „Whiplash”, „Drive”)
  • Jay Van Hoy („The Lighthouse”, „American Honey”, „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”)

PISF i „zachęty”we Wrocławiu

Częścią wydarzenia będzie prezentacja systemu zachęt w Polsce (30% cash rebate) przez PISF i spotkania one-on-one. W programie przewidziano też location scouting z Wrocław Film Commission.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.usinprogress.com lub pod adresem aff@snh.org.pl

10. American Film Festival Więcej 10. American Film Festival

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie