Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Serce miłości" w kinach

Kadr z filmu "Serce miłości"
"Serce miłości". fot. materiały prasowe

"Serce miłości" w kinach

1 grudnia 2017     Marta Sikorska
1 grudnia na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film "Serce miłości" Łukasza Rondudy.

POLECANE

"Serce miłości" w kinach

1 grudnia na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film "Serce miłości" Łukasza Rondudy. 

Film Łukasza Rondudy był dotychczas prezentowany m.in. podczas 67. MFF w Berlinie (sekcja Forum Expanded) oraz w sekcji Bright Future 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie.

"Serce miłości"

"Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani identycznie - wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna  forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji. "Serce miłości" w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki  Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska" - piszą twórcy filmu.

Autor scenariusza - Robert Bolesto

Autorem scenariusza do filmu jest Robert Bolesto ("Córki dancingu", "Ostatnia rodzina"). Dialogi napisali Zuzanna Bartoszek i Wojciech Bąkowski, którzy użyczyli twórcom filmu swojej własnej historii. Scenariusz inspirowany jest historią ich związku od momentu poznania podczas jednego z koncertów Wojciecha Bąkowskiego w poznańskiej Galerii Stereo. Bąkowski jest również autorem muzyki do filmu Łukasza Rondudy. Autorem zdjęć realizowanych jesienią 2016 w Warszawie i Poznaniu jest Łukasz Gutt.

Polska produkcja ze wsparciem PISF

"Serce miłości" to polska produkcja – przedsięwzięcie spółki Serce założonej przez producenta filmu – Kubę Kosmę wspólnie z Łukaszem Rondudą. Film otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz wsparcie Poznan Film Commission. Koproducentami filmu są: Heliograf Sp. z o.o., Coloroffon Sp. z o.o., Soundmaking, Zaborski Morysiński Adw. Sp. P., Montage Design – Przemysław Chruścielewski, Łukasz Gutt oraz Łukasz Ronduda. Światowa premiera filmu odbyła się podczas 46. MFF w Rotterdamie.

Premiera kinowa 1 grudnia

"Serce miłości" weszło na ekrany kin 1 grudnia 2017. Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

"Serce miłości" i "Rudzienko" na Berlinale Więcej "Serce miłości" i "Rudzienko" na Berlinale "Ostatnia rodzina" i "Serce miłości" w Rotterdamie Więcej "Ostatnia rodzina" i "Serce miłości" w Rotterdamie

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie