Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Serce miłości” i „Bliskość” zwycięzcami Cinergii

„Serce miłości”, fot. materiały prasowe

„Serce miłości” i „Bliskość” zwycięzcami Cinergii

4 grudnia 2017    
Znamy laureatów 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia. W Konkursie Europejskich Debiutów i Filmów Drugich jury za najlepszy uznało film „Bliskość” Kantemira Bałagowa. Z kolei w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich zwycięzcą zostało „Serce miłości” Łukasza Rondudy.

„Serce miłości” i „Bliskość” zwycięzcami Cinergii

Znamy laureatów 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia. W Konkursie Europejskich Debiutów i Filmów Drugich jury za najlepszy uznało film „Bliskość” Kantemira Bałagowa. Z kolei w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich zwycięzcą zostało „Serce miłości” Łukasza Rondudy.

„Bliskość” zwycięzcą Konkursu Europejskich Debiutów i Filmów Drugich

W Konkursie Europejskich Debiutów i Filmów Drugich o tytuł najlepszego obrazu i statuetkę Kryształowej Łódki rywalizowało 10 tytułów. Oceniało je jury pod przewodnictwem Radosława Piwowarskiego. Towarzyszyli mu aktorka Jowita Budnik, była dyrektor programowa Instytutu Kinematografii Czechosłowacji Emilia Mira Haviarova i autor dźwięku Radosław Ochnio. Jury jednogłośnie przyznało nagrodę główną rosyjskiemu filmowi „Bliskość" w reżyserii Kantemira Bałagowa.

Jury Konkursu Europejskich Debiutów i Filmów Drugich przyznało też nagrodę specjalną 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia francuskiemu filmowi „Jeszcze nie koniec” według scenariusza Xaviera Legranda i w jego reżyserii.

„Serce miłości” najlepszym filmem w Konkursie Polskich Debiutów i Drugich Filmów

Jury Konkursu Polskich Debiutów i Filmów Drugich obradowało pod przewodnictwem Romana Gutka. Towarzyszyli mu najbardziej znana polska aktorka we Włoszech, Katarzyna Smutniak, autor zdjęć filmowych i fotograf Piotr Jaxa oraz nominowana do tegorocznej Europejskiej Nagrody Filmowej dokumentalistka Anna Zamecka.

Spośród 11 polskich tytułów jury Kryształowym Jabłkiem jednogłośnie uhonorowało film „Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy – fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojciecha Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek, w których brawurowo wcielili się Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska. Dodatkowo Jury przyznało wyróżnienie twórcom niezwykle oryginalnego w formie niemego obrazu „TodMachine” w reżyserii Bogusława Kornasia.

Nagrody publiczności

Swoje nagrody w plebiscycie przyznała także festiwalowa publiczność.

W Konkursie Europejskich Debiutów i Filmów Drugich widzom Cinergii spośród konkursowych tytułów najbardziej przypadły do gustu:

  • „Sami Blood"
  • „Piękny kraj"
  • „Jeszcze nie koniec”

Natomiast w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich publiczność wyróżniła filmy:

  • „Twój Vincent"
  • „Cicha noc"
  • „Beksińscy. Album wideofoniczny"

Kolejna edycja festiwalu w przyszłym roku

23. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia odbędzie się pomiędzy 23 listopada a 1 grudnia 2018.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Łódź Filmowa przy wsparciu miasta Łódź i Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Na podstawie informacji prasowej

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie