Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN





Rekomendacje komisji I etapu w sesji 3/2018. PO "Produkcja filmowa"

Rekomendacje komisji I etapu w sesji 3/2018. PO "Produkcja filmowa"

Rekomendacje komisji I etapu w sesji 3/2018. PO "Produkcja filmowa"

26 października 2018    
Przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 3/2018 wraz z rekomendacjami komisji.

Rekomendacje komisji I etapu w sesji 3/2018. PO "Produkcja filmowa"

Przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 3/2018 wraz z rekomendacjami komisji.

Priorytet 1 i 2. "Stypendia scenariuszowe" i "Rozwój projektu"

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła - Mirosław Krzyszkowski

  1. 20183 / Kupmy sobie dziadka / Dariusz Regucki / Dariusz Regucki – do 2 etapu
  2. 20737 / Trzy dni z mordercą / Jacek Januszyk / Cyklop Film Jacek Januszyk – do 2 etapu
  3. 20570 / Chłopi / Dorota Welchman (aka Kobiela) / Chłopi Sp. z o.o. w organizacji – do 2 etapu
  4. 20527 / Klimuszko / vacat / Wanda Konarzewska – do 2 etapu
  5. 20543 / Wisława. Nic dwa razy się nie zdarza / Marcin Pieczonka / Alter Ego Pictures Sp. z o.o. – do 2 etapu

Fabuła - Mariusz Łukomski

  1. 20572 / Kurs rzucania bomb dla kobiet / Adrian Panek / Adrian Panek – do 2 etapu
  2. 20617 / Paderewski. Misja / Witold Orzechowski / Concert Film Sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 20501 / Incydent z 21:17 / Tomasz Wolski / Kijora Film Sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 20569 / Ja i mój brat / Maciej Sobieszczański / Maciej Sobieszczański, Grzegorz Puda – do 2 etapu
  5. 20664 / Zakopiańscy dżentelmeni / Maciej Kawalski / Koi Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  6. 20594 / Fascinatrix / Justyna Mytnik / Justyna Mytnik, Justyna Bilik – do 2 etapu
  7. 20584 / Apostezjon / Greg Zgliński / Scorpio Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  8. 20656 / Deep Frozen Goods / Anna Maliszewska / Anna Maliszewska – do 2 etapu
  9. 20771 / Cudowna podróż po rynsztokach świata / Aleksander Zalewski / Arkadiusz Biedrzycki, Aleksander Zalewski - do 2 etapu

Fabuła - Krzysztof Zanussi

  1. 20677 / Paniczyk / Irek Dobrowolski / Irek Dobrowolski - do 2 etapu
  2. 20526 / Mały duży książę / Bodo Kox / Bodo Kox, Marta Bacewicz - do 2 etapu
  3. 20511 / Paderewski / Michał Węgrzyn / Andrzej Michałowicz – do 2 etapu
  4. 20585 / Jack Strong (Remake) / vacat / Scorpio Film 1 Sp. z o.o. - do 2 etapu
  5. 20686 / Born to Run / Marta Prus / Marta Prus – do 2 etapu
  6. 20742 / Książę / Marcin Koszałka / Michał Mieszczyk – do 2 etapu
  7. 20520 / Jest tylko jeden Artur Bruno / Tadeusz Król / SuperConic Sp. z o.o. – do 2 etapu
  8. 20680 / Król / Michał Szcześniak / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. – do 2 etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2018:

  1. 19160 / Gwiazdy są nad nami / Elżbieta Chowaniec, Wojciech Urbański

Dokument - Paweł Nowacki

  1. 20565 / Cororo - Serce miasta/ vacat / Mateusz Moczulski – do 2 etapu
  2. 20645 / Wikingowie z Polski / Jacek Papis / Kierownictwo Produkcji Paweł Kurzacz –do 2 etapu
  3. 20548 / Korporacja z ludzką twarzą / Jolanta Chojecka Kessler / Jolanta Chojecka – do 2 etapu
  4. 20581 / Lublinerzy / Andrzej Titkow / Studio Filmowe TAK, Andrzej Titkow – do 2 etapu
  5. 20752 / Polski Overlord / Rafał Mierzejewski / Artefactum Film Paweł Ziębaczewski – do 2 etapu

Dokument - Grzegorz Pacek

  1. 20679 / Gdy powieje Harmattan / Edyta Wróblewska/ Edyta Wróblewska – do 2 etapu
  2. 20566 / Wilcza dusza / Paolo Volponi / Fundacja ClearWing na rzecz Bioróżnorodności – do 2 etapu
  3. 20719 / Fabryka / Magdalena Pięta-Stritzke / Magdalena Pięta-Stritzke – do 2 etapu
  4. 20731 / Biała gorączka / Tomasz Woźniczka / Spirala Film Agata Sikora – do 2 etapu
  5. 20568 / Nie palcie komitetów / Maria Zmarz-Koczanowicz, Jacek Petrycki / Jacek Petrycki, Maria Zmarz-Koczanowicz, Barbara Hrybacz- do 2 etapu
  6. 20709 / Chamsin / Zvika Gregory Portnoy / Plesnar and Krauss Films – do 2 etapu
  7. 20733 / Antek / Michał Hytroś / Stowarzyszenie Film Kraków – do 2 etapu

Dokument - Paweł Woldan

  1. 20505 / Illusion 1907 / Maciej Odoliński / Maciej Odoliński – do 2 etapu
  2. 20696 / Czy pani się jeszcze na mnie denerwuje? / Michał Szcześniak / Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego – do 2 etapu
  3. 20524 / Krew na ołtarzu / Krzysztof Andrzej Magowski / Fundacja Twórczości Filmowej – do 2 etapu
  4. 20693 / Wszyscy jesteśmy graczami / vacat / Pado Studio Film Dorota Przyłubska – do 2 etapu
  5. 20580 / III rzesza wobec Rzeczypospolitej Polskiej - rachunek krzywd / Łukasz Korwin / Łukasz Korwin – do 2 etapu
  6. 20727 / Zbuntowany anioł / Arkadiusz Gołębiewski / Studio Gołąb Arkadiusz Gołębiewski – do 2 etapu

Animacja - Jerzy Armata

  1. 20555 / Poszukiwacze nie wiadomo czego / Maciej Wojtyszko /ANIMA-POL Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 20745 / Ślepa wiedźma / January Misiak / January Misiak – do 2 etapu
  3. 20750 / In Your Face / Urszula Antoniak / Urszula Antoniak – do 2 etapu
  4. 20736 / Przyszłość / Hanna Margolis / WJT Wojciech Leszczyński – do 2 etapu

Animacja - Wioletta Sowa

  1. 20550 / Chichraszek / Marzena Nehrebecka / Badi Badi sp. z o.o. Sp. K. – do 2 etapu
  2. 20409 / Limonek i Bezia / Ilenia Cotardo / Likaon sp. z o.o. / po poprawkach – do 2 etapu
  3. 20661 / Rodzina Odkrywalskich / vacat / Letko Sp. z o.o. – do 2 etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2018:

  1. 20133 / Bajka na końcu świata / Kacper Zmarło / EGoFILM Sp. z o. o.

Priorytet 3. "Produkcja filmów fabularnych"

Fabuła - Krzysztof Koehler

  1. 20641 / Obywatel / Robert Kaczmarek / Studio Filmowe "Dr Watkins" Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 20658 / Lokatorka / Michał Otłowski / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k. – do 2 etapu

Fabuła - Jan Jakub Kolski

  1. 20535 / Anatomia / Aleksandra Jankowska / Opus Film – do 2 etapu

Fabuła - Tadeusz Lampka

  1. 20117 / Zupa truskawkowa / Kordian Piwowarski / Anna Maria Films Kordian Piwowarski (po poprawkach) – do 2 etapu
  2. 20514 / Sanatorium Gorkiego / Robert Gliński / Bow And Axe Entertainment – do 2 etapu
  3. 20538 / Orlęta / Krzysztof Łukaszewicz / WFDiF – do 2 etapu

Fabuła - Michał Oleszczyk

  1. 20551 / Żeby nie było śladów / Jan P. Matuszyński / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. J. – do 2 etapu
  2. 20697 / Tonia / Marcin Bortkiewicz / PS Film Sebastian Petryk - do 2 etapu
  3. 20541 / Tempelhof / Michał Gazda / Next Film Sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 20027 / Kukułka / Joanna Kaczmarek / Studio Filmowe Kadr (po poprawkach) – do 2 etapu
  5. 20710 / Zły / Mariusz Palej / Uppercut Film – do poprawek
  6. 20665 / Choćbyś usnęła / Aniela Gabryel / Koi Studio Sp. z o.o. – do poprawek
  7. 20560 / Inni ludzie / Aleksandra Terpińska / Madants Sp z o.o. – do poprawek

Fabuła - Joanna Kos-Krauze

  1. 20674 / Stale niestała / Olga Chajdas / Apple Film Production Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 20602 / Sorry, Polsko / Kuba Czekaj / Magnet Man Film Sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 20576 / Las / Joanna Zastróżna / Pink Galapagos – do 2 etapu
  4. 20672 / Zanim skończy się horyzont / Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal / Balapolis – do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2018:

  1. 11081 / B-Boy. Historia Cetowego / Andrzej Mańkowski / HOP! Media Beata Hrycyk-Mańkowska
  2. 20006 / Iluzja / Marta Minorowicz / Alter Ego Pictures Sp. z o.o.
  3. 20039 / Raport Pileckiego / Leszek Wosiewicz / WFDiF
  4. 20110 / Akeda / Jan Hryniak / Apple Film Production Sp. z o. o.
  5. 11946 / Filip / Michał Kwieciński / Akson Studio Sp. z o.o.
  6. 20626 / Patagonia / Agnieszka Zwiefka / Harine Films Sp. z o. o. (prośba o list intencyjny)

Priorytet 4. "Produkcja filmów dokumentalnych"

Dokument - Alicja Albrecht

  1. 20724 / Larysa / Alexandre Dayet / Fundacja Kamera – do 2 etapu
  2. 20530 / Stalowe serce / Andrzej Ślązak / Inbornmedia Sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 20525 / YYAA - Wojciech Bruszewski / Elwira Kozłowska / Fundacja Arton – do 2 etapu
  4. 20595 / Nauka latania / Katarzyna Trzaska / Zygizaga Robert Zygmuntowski – do 2 etapu
  5. 20573 / Spacer z aniołami / Tomasz Wysokiński / Mańana Sp. z o.o. – do 2 etapu
  6. 20639 / Pociągi / Maciej J. Drygas / Drygas Film Production – do 2 etapu

Dokument - Andrzej Fidyk

  1. 20582 / Anioły z Sindżaru. Jazydzi - Ludobójstwo XXI wieku / Hanna Polak / Hanna Polak Films Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 20068 / Dwunasta siostra / Dagmara Drzazga / Domino Film Sp. z o.o. (po poprawkach) – do 2 etapu
  3. 20698 / Sfora / Tadeusz Chudy / IRIS Media - do 2 etapu
  4. 20605 / 7 kobiet / Małgorzata Szumowska / Nowhere Sp. z o.o. – do 2 etapu

Dokument - Andrzej Gajewski

  1. 20622 / Gwiazdy przedwojennego kina / Jacek Papis / Film Open Group Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 20643 / Anna Walentynowicz. Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy / Krzysztof Wojciechowski / Studio Filmowe "Dr Watkins" Sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 20650 / Idę / Piotr Weychert / Media Kontakt Sp. z o.o – do 2 etapu
  4. 20707 / Historia Wołosiańskich – rzecz o niebanalności dobra / Rafał Geremek / Fundacja Media i Edukacja – do 2 etapu

Dokument - Bartosz Konopka

  1. 20621 / Ziemia / Zuzanna Solakiewicz / Marta Golba Endorfina Studio – do 2 etapu
  2. 20544 / Film balkonowy / Paweł Łoziński / Łoziński Production Sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 20619 / Rave. 140 uderzeń na minutę / Łukasz Ronduda / IKH Pictures Promotion – do 2 etapu
  4. 20654 / Krystian Lupa. Pierwsza próba / Dorota Wardęszkiewicz / Kijora Film Sp. z o.o. – do 2 etapu
  5. 20640 / Zabawy z czasem. Powroty / Jarosław Wszędybył / Uni-Solo Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  6. 20725 / Ostatnia wyprawa / Eliza Kubarska / Braidmade Films PL – do 2 etapu

Dokument - Mariusz Pilis

  1. 20504 / Filip Łobodziński - podróż za wiele uśmiechów i kilka smutków / Grzegorz Brzozowicz / Fundacja Spectrum – do 2 etapu
  2. 20586 / Przerwana podróż / Robert Kaczmarek / Film Open Group Sp. z o.o – do 2 etapu
  3. 20642 / Makarenko w Jaworznie / Piotr Gralak / Studio Filmowe „Dr Watkins” Sp. z o.o. – do 2 etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2018:

  1. 20675 / I inni / David Gurgulia / Fundacja Edukacji Dokumentalnej 
  2. 20531 / Z piekła do nieba / Krystian Matysek, Justyna Szubert-Kotomska / Metro Films Sp. z o.o.
  3. 19732 / Człowiek z szafą / Witold Szymczyk / Projekcja Identyfikacja Paweł Jóźwiak-Rodan
  4. 20096 / Rebelia. Twierdza Wrocław / Krzysztof Kunert / Media Brigade Sp. z o.o. Sp. k. (wniosek z odwołania za zgodą Dyrektora PISF)

Priorytet 5. "Produkcja filmów animowanych"

Animacja - Tomasz Bagiński

  1. 20588 / Latający miś i strażnicy legend Sezon 2 / Tomasz Niedźwiedź / BADI BADI Sp. z o.o. Sp.k. – do 2 etapu
  2. 20623 / Rodzina Treflików Sezon 5 / Marek Skrobecki / Studio Trefl S.A. – do 2 etapu

Animacja - Dorota Kobiela

  1. 20667 / Ewolucje powietrzne / Andrzej Jobczyk / Letko Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 20069 / Most / Izumi Yoshida / Likaon Sp. z o.o. (po poprawkach) – do 2 etapu

Animacja - Zbigniew Kotecki

  1. 20522 / Portret konia / Witold Giersz / FUMI Studio Sp. z o.o. - do 2 etapu
  2. 20670 / Kapral Wojtek / Iain Gardner / Filmograf Sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 20669 / Czapu, Czipu Sezon 2 / Tomasz Głodek / Fundacja Anima Art – do 2 etapu
  4. 20185 / Buźka i Dzióbek / Maciej Pestka / Mapepi Animacja Piotr Pestka (po poprawkach) – do 2 etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2018:

  1. 20046 / Diabli nadali Sezon 1 / Aniela Lubieniecka, Andrzej Kukuła, Anna Dudek, Agnieszka Jarząb, Joanna Polak, Artur Wrotniewski, Robert Turło / POP-TV
  2. 20129 / Toru superlis / Piotr Szczepanowicz / Animoon Sp. z o.o.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie