Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Przegląd polskich filmów w Hiszpanii – CinePOLSKA 2019-2020

Przegląd polskich filmów w Hiszpanii – CinePOLSKA 2019-2020

Przegląd polskich filmów w Hiszpanii – CinePOLSKA 2019-2020

25 września 2019    
19 września w prestiżowym centrum kultury - Círculo de Bellas Artes w Madrycie rozpoczął się przegląd polskich filmów w Hiszpanii – CinePOLSKA.

Przegląd polskich filmów w Hiszpanii – CinePOLSKA 2019-2020

19 września w prestiżowym centrum kultury - Círculo de Bellas Artes w Madrycie rozpoczął się przegląd polskich filmów w Hiszpanii – CinePOLSKA.

Przegląd zainaugurował pokaz filmu „53 wojny” w reżyserii Ewy Bukowskiej, która była gościem uroczystości. Ponadto w programie znalazło się jeszcze siedem innych filmów:

  • „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej,
  • „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc,
  • „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, 
  • „Kamerdyner” Filipa Bajona,
  • „Kurier” Władysława Pasikowskiego,
  • „Wieś pływających krów” Katarzyny Trzaski,
  • „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” Tomasza Szafrańskiego.

Polskie kino w jedenastu hiszpańskich miastach

Przez najbliższe pół roku CinePOLSKA zawita do jedenastu miast Hiszpanii: Madrytu, Saragossy, Kordoby, Murcji, Granady, Barcelony, Sewilli, Pampeluny, Walencji, Salamanki i Santa Cruz na Teneryfie.

Specjalnie dla hiszpańskich widzów została przygotowana strona internetowa wydarzenia: cinepolska.es, gdzie znajdują się szczegółowe informacje o przeglądzie.

Organizatorem przeglądu jest Instytut Polski w Madrycie, we współpracy z Agencją Promocji Mañana. Współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie