Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Powstaje film dokumentalny "Łowcy miodu"

Powstaje film dokumentalny "Łowcy miodu"

Powstaje film dokumentalny "Łowcy miodu"

27 maja 2015    
Trwa realizacja współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmu dokumentalnego "Łowcy miodu" w reżyserii Krystiana Matyska.

Powstaje film dokumentalny "Łowcy miodu"

Trwa realizacja współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmu dokumentalnego "Łowcy miodu" w reżyserii Krystiana Matyska.

Film o pszczołach i ludziach

"Łowcy miodu" to film z życia pszczół i ludzi. Od wielu milionów lat pszczoły pracowicie budują środowisko naturalne naszej planety. Dziś giną, w niespotykanej dotąd skali. Jednym ze sposobów na ratunek wydaje się pszczelarstwo miejskie oraz przywrócenie tradycji bartnictwa – hodowli dzikich pszczół w lasach.


Bohaterami filmu w reżyserii Krystiana Matyska są Magdalena Popławska oraz Kamil Baj. Wraz ze znaną aktorką i zwolenniczką ekologicznego trybu życia, zagłębiamy się w tajniki bartnictwa w Baszkirii, Nepalu oraz w Polsce. Z pszczelarzem miejskim natomiast poznajemy tajniki paryskich pszczelarzy i stawiamy ule w Warszawie.

Produkcja ze wsparciem PISF

Producentem jest Dorota Roszkowska (Arkana Studio), film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami kampanii są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku i Pszczelarium.

Akcja crowdfundingowa na Polak Potrafi

Każdy może przyczynić się do powstania filmu, wspierając finansowo jego produkcję przez platformę crowdfundigową Polak Potrafi. Celem kampanii jest zebranie środków, które są niezbędne do ukończenia filmu.

Link do profilu filmu na Polak Potrafi:polakpotrafi.pl.
Strona filmu na Facebooku: www.facebook.com/LowcyMiodu
Strona producenta Arkana Studio: www.arkanastudio.pl.

Na podstawie informacji prasowej

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie