Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

17. Festiwal Filmu Niemego w Krakowie

plakat wydarzenia

17. Festiwal Filmu Niemego w Krakowie

28 listopada 2016    
W dniach 1-4 grudnia 2016 r. w Kinie Pod Baranami w Krakowie odbędzie się 17. Festiwal Filmu Niemego. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

17. Festiwal Filmu Niemego w Krakowie

W dniach 1-4 grudnia 2016 r. Kino Pod Baranami oraz Fundacja Dla Kina zapraszają na 17. Festiwal Filmu Niemego. Pokazom filmów niemych towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu utalentowanych artystów współczesnej sceny muzycznej.

Podróże

Motywem przewodnim tegorocznej edycji, przypadającej w 120. rocznicę pierwszego pokazu filmowego na ziemiach polskich (14 listopada 1896), są Podróże - zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. Widzowie, wraz z bohaterami filmów fabularnych i dokumentalnych wsiądą do pociągów, aeroplanów, na statki i do zaprzęgów konnych, aby dzięki zachowanym - a nierzadko odnowionym cyfrowo - obrazom filmowym zobaczyć, jak świat wyglądał przed stuleciem.

Polskim akcentem w programie festiwalu będzie odrestaurowany cyfrowo romans „Zew morza” w reżyserii Henryka Szaro, twórcy słynnego „Mocnego człowieka”. Film zostanie zaprezentowany ze ścieżką dźwiękową autorstwa Krzesimira Dębskiego.

Pokazy dla dzieci

Festiwal dla dzieci to dwa niedzielne spotkania pod hasłem Baranki w Niemym Kinie. Podczas warsztatów artystycznych ze Sztukolotnią dzieci konstruować będą urządzenia, którymi posługiwali się pionierzy ruchomych obrazów. Następnie zobaczą „Podróż na Księżyc” Georges’a Mélièsa i spróbują swoich sił w wykonywaniu muzyki do filmu niemego.

Wydarzenia towarzyszące

Tradycyjnie już wydarzeniem specjalnym festiwalu będzie mapping na wewnętrznej fasadzie Pałacu pod Baranami, inspirowany filmami niemymi, przygotowany przez Julie Land  (MotionArt) z muzyką Kixnare.

W piątkową noc w klubie Betel odbędzie się afterparty, podczas którego do filmu „Nanuk z Północy” zagra współpracujący m.in. z O.S.T.R. producent muzyczny Minoo. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Bilety oraz dodatkowe informacje dostępne są w kasach Kina oraz online: www.kinopodbaranami.plwww.festiwalfilmuniemego.pl.

Na podstawie informacji prasowej

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie