Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Zgoda" w kinach

fotos z filmu "Zgoda"
"Zgoda". Fot. Grzegorz Spała

"Zgoda" w kinach

29 września 2017    
13 października na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film "Zgoda" - debiut fabularny w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego.

POLECANE

"Zgoda" w kinach

13 października na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film "Zgoda" - debiut fabularny w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. 

"Zgoda"

"Zgoda". Fot. Grzegorz Spała/Kino Świat

Jest rok 1945. Na Śląsku komunistyczne służby bezpieczeństwa w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się obóz posiłkowy KL Auschwitz Birkenau, tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego SB dokonuje czystek. Franek zatrudnia się w obozie, by ocalić Annę, Polkę, w której jest zakochany. Nie wie, że jednym z osadzonych jest Erwin, Niemiec, jego przyjaciel, który również od dawna kocha się w Annie. Franek dołącza do komunistów łudząc się, że uda mu się oszukać system. "Zgoda" to opowieść o miłosnym trójkącie, w którym dwóch młodych chłopców walczy o jedną dziewczynę.

Reżyserem "Zgody" jest Maciej Sobieszczański, scenariusz napisała Małgorzata Sobieszczańska, zdjęcia zrealizował Valentyn Vasyanovych. W filmie wystąpili m.in. Julian Świeżewski, Zofia Wichłacz, Jakub Gierszał, Wojciech Zieliński, Paweł Tomaszewski oraz Danuta Stenka. Producentem obrazu jest Zbigniew Domagalski ze Studia Filmowego Kalejdoskop. Film powstał w koprodukcji z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, EBH Polska i Wajda Studio oraz otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Światowa premiera w Montrealu

Światowa premiera filmu "Zgoda" odbyła się na 41. Montreal World Film Festival, gdzie Maciej Sobieszczański otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera. Polska premiera filmu odbyła się w Konkursie Głównym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. "Zgoda" została na festiwalu nagrodzona za kostiumy autorstwa Agaty Culak. 

Premiera kinowa 13 października

"Zgoda" weszła na ekrany polskich kin 13 października dystrybuowana przez Kino Świat.

Maciej Sobieszczański nagrodzony w Montrealu Więcej Maciej Sobieszczański nagrodzony w Montrealu Laureaci 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Więcej Laureaci 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie