Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Reakcja łańcuchowa" w kinach

fotos z filmu "Reakcja łańcuchowa"
"Reakcja łańcuchowa". Fot. Kino Świat

"Reakcja łańcuchowa" w kinach

8 grudnia 2017    
8 grudnia 2017 na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF debiut "Reakcja łańcuchowa" w reżyserii Jakuba Pączka. 

"Reakcja łańcuchowa" w kinach

8 grudnia 2017 na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF debiut "Reakcja łańcuchowa" w reżyserii Jakuba Pączka. 

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami

"Reakcja łańcuchowa" to fabularny debiut Jakuba Pączka. "To film, który opowiada historie oparte na prawdziwych wydarzeniach i ich uczestnikach, którzy są w tym samym wieku. Każda z postaci miała jakiś prawdziwy pierwowzór. Pewne rzeczy wydarzyły się, inne wciąż się dzieją..." mówi o swoim filmie reżyser. 

"Reakcja łańcuchowa"

Trójka trzydziestolatków, jest o krok od życiowego przełomu, który odmieni ich świat na zawsze. Marta kończy 30 lat i wkrótce ma wziąć ślub z Adamem. Jej przyszły mąż pochodzi z bogatego domu, ale jest zupełnie zdominowany przez charyzmatyczną i odnoszącą sukcesy matkę. Sytuacja młodych dodatkowo komplikuje się, gdy do opinii publicznej przedostaje się informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kasi szybko stają się tematem numer jeden wiadomości w kraju. Policyjne śledztwo w różnym stopniu dotyka nie tylko przyszłych małżonków, ale również ich bliskich, w tym – siostrę Marty – Asię oraz najlepszego przyjaciela pary, Pawła – niespełnionego filmowca, dla którego jedyną perspektywą zarobku stała się branża pornograficzna. Z czasem wydarzenia, które miały swój początek na urodzinowym przyjęciu-niespodziance, które mężczyźni zorganizowali Marcie, uruchomią spiralę tragicznych wydarzeń. W gęstniejącej atmosferze wzajemnych podejrzeń i oskarżeń nic nie będzie takie, jak mogłoby się na początku wydawać. 

Twórcy

Reżyserem i autorem scenariusza jest Jakub Pączek. Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski. Producentem filmu jest Studio Filmowe Kadr. "Reakcja łańcuchowa" była współfinansowana przez PISF.

W rolach głównych w filmie zagrali aktorzy młodego pokolenia: Tomasz Włosok ("Jestem mordercą"), Małgorzata Mikołajczak ("Legendy polskie. Smok") i Bartosz Gelner ("Płynące wieżowce", "Sala samobójców"). Na ekranie partnerują im m.in. Anna Radwan, Magdalena Popławska, Andrzej Mastalerz i Janusz Chabior. 

Konkurs Główny na 42. FPFF w Gdyni

Film "Reakcja łańcuchowa" była jedną z produkcji, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego na 42. Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni.

Premiera kinowa 8 grudnia

Debiut Jakuba Pączka wszedł na ekrany kin 8 grudnia 2017. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat.

Na podstawie materiałów dystrybutora 

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie