Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Komunia" z szansą na Europejską Nagrodę Filmową

"Komunia" z szansą na Europejską Nagrodę Filmową

"Komunia" z szansą na Europejską Nagrodę Filmową

15 sierpnia 2017     Marta Sikorska
Współfinansowana przez PISF "Komunia" Anny Zameckiej znalazła się wśród najlepszych dokumentów, które powalczą o nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

POLECANE

"Komunia" z szansą na Europejską Nagrodę Filmową

Współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej film dokumentalny "Komunia" Anny Zameckiej znalazł się wśród najlepszych dokumentów, które powalczą o nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Do 18 października członkowie Akademii mogą głosować i wybierać filmy, które otrzymają nominację.  "Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej to jedyny polski film dokumentalny rekomendowany do nagród Europejskiej Akademii Filmowej.

Obok "Komunii" na shortliście do nominacji EFA znalazły się następujące europejskie tytuły:

 • "Austerlitz", reż. Siergiej Łoźnica
 • "Dead Donkeys Fear no Hyenas", reż. Joakim Demmer
 • "How to meet a Mermaid", reż. Coco Schrijber
 • "La Chana", reż. Lucija Stojevic
 • "Libera Nos", reż. Federica Di Giacomo
 • "Nothingwood", reż. Sonia Kronlund
 • "School Life", reż. Neasa Ní Chianáin & David Rane
 • "Stranger in Paradise", reż. Guido Hendrikx
 • "Taste of Cement", reż. Ziad Kalthoum
 • "The Good Postman", reż. Tonislav Hristov
 • "The Venerable W", reż. Barbet Schroeder
 • "The War Show", reż. Andreas Dalsgaard & Obaidah Zytoon
 • "Ultra", reż. Balazs Simonyi
 • "West of the Jordan River", reż. Amos Gitai

Film nagradzany na światowych festiwalach

"Komunia" to pełnometrażowy debiut dokumentalny Anny Zameckiej, wyprodukowany przez Otter Films, Wajda Studio oraz HBO Europe, z producentem wspierającym MX35. Dokument był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Autorką zdjęć do filmu jest Małgorzata Szyłak, a za montaż odpowiedzialni byli Agnieszka Glińska, Anna Zamecka i Wojciech Janas.

Film miał swoją światową premierę na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno, gdzie został wybrany najlepszym filmem sekcji Tydzień Krytyki Filmowej (La Semaine de la Critique). Film Anny Zameckiej nagrodzono m.in. na festiwalach w Warszawie, Jihlavie, Mińsku, Lipsku i Bratysławie. Obraz w listopadzie 2016 r. wprowadził do polskich kin dystrybutor Aurora Films. Za światową dystrybucję filmu odpowiada firma CAT&Docs.

"Przyspieszona lekcja dojrzewania"

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

„Komunia” odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje. To przyspieszona lekcja dojrzewania, która uczy, że żadne porażki nie są ostateczne. Szczególnie tam, gdzie idzie o miłość.

Więcej o filmie "Komunia": www.facebook.com/communionthemovie.

"Komunia" w kinach Więcej "Komunia" w kinach "Komunia" z nagrodą Silver Eye w Jihlavie Więcej "Komunia" z nagrodą Silver Eye w Jihlavie „Komunia” wygrywa Tydzień Krytyki Filmowej w Locarno Więcej „Komunia” wygrywa Tydzień Krytyki Filmowej w Locarno "Komunia" wygrywa w Trieście Więcej "Komunia" wygrywa w Trieście

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie