Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Filmy studenckie i debiuty operatorskie na Camerimage

plakat festiwalu

Filmy studenckie i debiuty operatorskie na Camerimage

13 października 2017     Marta Sikorska
Ogłoszono program dwóch sekcji konkursowych 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

Filmy studenckie i debiuty operatorskie na Camerimage

Ogłoszono program dwóch sekcji konkursowych 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Polskie filmy znajdą się w Konkursie Etiud Studenckich oraz Konkursie Debiutów Operatorskich. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Konkurs Etiud Studenckich

"Konkurs Etiud Studenckich powstał w 1997 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju młodych adeptów sztuki filmowej oraz konfrontacja dokonań studentów z różnych stron świata. Kilkadziesiąt szkół filmowych co roku zgłasza najlepsze etiudy do konkursu na Camerimage. Zwycięzców wyłania międzynarodowe Jury złożone z uznanych twórców z branży filmowej oraz innych przedstawicieli świata sztuki i kultury. Autor zdjęć do najlepszej etiudy zostanie nagrodzony Złotą Kijanką - Studencką Nagrodą im. Laszlo Kovacsa. Pozostałe nagrody to Srebrna i Brązowa Kijanka. Dodatkowo Stowarzyszenie Filmowców Polskich nagrodzi zwycięzcę Konkursu Etiud Studenckich", piszą organizatorzy festiwalu.

Wśród 22 konkursowych tytułów obok filmów m.in. z Estonii, USA, Szwajcarii i Meksyku zaprezentowane zostaną 3 filmy z Polski:

  • "Heimat", reżyseria Emi Buchwald, zdjęcia Tomasz Gajewski (Szkoła Filmowa w Łodzi),
  • "Koniec widzenia", reżyseria Grzegorz Mołda, zdjęcia Maciej Miller (Gdyńska Szkoła Filmowa),
  • "Sen o Warszawie", reżyseria i zdjęcia Mateusz Czuchnowski (Szkoła Filmowa w Łodzi).

"Zgoda" w Konkursie Debiutów Operatorskich

"Konkurs Debiutów Operatorskich został zainicjowany w roku 2010 jako konsekwencja coraz większego otwarcia na wartych uwagi młodych twórców i kreowane przez nich nowe filmowe zjawiska. Pomysł utworzenia tej sekcji jest naturalną konsekwencją naszych wcześniejszych działań. Od lat bowiem sprzyjamy nowatorskim twórcom, w których projektach spotykają się intelektualna swoboda, przenikliwość spojrzenia na sprawy świata oraz chęć inspirowania innych artystów ekranu. Efektem Konkursu Debiutów Operatorskich są nowe odkrycia: świetne filmy, które pomimo dużej wartości artystycznej z trudem dotarłyby do szerszego obiegu oraz znakomici twórcy, których nowe przedsięwzięcia zaskakują nie tylko przyznających nagrody członków Jury, ale i widzów na całym świecie", możemy przeczytać na stronie festiwalu.

Wśród 8 konkursowych tytułów m.in. z Finlandii, Iranu oraz Wielkiej Brytanii polskie kino reprezentuje film "Zgoda" w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego ze zdjęciami Walentyna Wasjanowicza. Producentem filmu jest Studio Filmowe Kalejdoskop.

25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage odbędzie się w dniach 11-18 listopada 2017 r. w Bydgoszczy. 

Więcej informacji: www.camerimage.pl.

24. Camerimage - Polskie filmy w konkursach Więcej 24. Camerimage - Polskie filmy w konkursach Camerimage 2016 Więcej Camerimage 2016 Laureaci Camerimage 2016 Więcej Laureaci Camerimage 2016 Nabór na 25. Edycję Camerimage Więcej Nabór na 25. Edycję Camerimage Plus Camerimage festiwalem kwalifikującym do Oscara Więcej Plus Camerimage festiwalem kwalifikującym do Oscara Camerimage 2015: Konkurs Etiud Studenckich Więcej Camerimage 2015: Konkurs Etiud Studenckich Camerimage 2015: Konkurs debiutów operatorskich Więcej Camerimage 2015: Konkurs debiutów operatorskich Camerimage 2014 - Konkurs Etiud Studenckich Więcej Camerimage 2014 - Konkurs Etiud Studenckich

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie