Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 42 10 594
e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Atak paniki" w kinach

fotos z filmu "Atak paniki"
"Atak paniki". Fot Hubert Komerski

"Atak paniki" w kinach

15 stycznia 2018    
19 stycznia na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF debiut "Atak paniki" w reżyserii Pawła Maślony. 

POLECANE

"Atak paniki" w kinach

19 stycznia na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF debiut "Atak paniki" w reżyserii Pawła Maślony. 

"Atak paniki"

"Atak paniki" to wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę. Komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.

Debiut Pawła Maślony ze wsparciem PISF

"Atak paniki" jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Pawła Maślony. Autorami scenariusza są Paweł Maślona, Bartłomiej Kotschedoff i Aleksandra Pisula. Zdjęcia do filmu zrealizował Cezary Stolecki. Producentem filmu jest Akson Studio a koproducentem Plan Zet. Film był współfinansowany przez PISF.

Obsada

W filmie zagrali m.in. Artur Żmijewski, Dorota Segda, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula, Nicolas Bro.  

Nagroda Perspektywa dla Pawła Maślony

Paweł Maślona został laureatem Nagrody Perspektywa 2017 im. Janusza Kuby Morgensterna przyznawanej za najbardziej obiecujący debiut dla reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość.

Premiera kinowa 19 stycznia

Premiera "Ataku paniki" miała miejsce na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie obraz Pawła Maślony był prezentowany w Konkursie Głównym. Film wszedł na ekrany kin 19 stycznia 2018. Dystrybutorem obrazu jest Akson Dystrybucja. 

Na podstawie materiałów dystrybutora

42. FPFF - Konkurs Główny i Konkurs Inne Spojrzenie Więcej 42. FPFF - Konkurs Główny i Konkurs Inne Spojrzenie Koniec zdjęć do debiutu Pawła Maślony „Atak paniki” Więcej Koniec zdjęć do debiutu Pawła Maślony „Atak paniki” 42. FPFF. Rozmowa z Pawłem Maśloną Więcej 42. FPFF. Rozmowa z Pawłem Maśloną Nagroda „Perspektywa” dla Pawła Maślony Więcej Nagroda „Perspektywa” dla Pawła Maślony

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie