Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Adamski i Kruhlik zrealizują pierwsze filmy w programie „60 Minut”

logo programu Sześćdziesiąt Minut

Adamski i Kruhlik zrealizują pierwsze filmy w programie „60 Minut”

9 listopada 2017    
Piotr Adamski i Bartosz Kruhlik zrealizują pierwsze filmy w ramach pilotażowej edycji programu „60 Minut” Studia Munka-SFP. Partnerem i koproducentem filmów realizowanych w ramach programu jest telewizja Canal+.

POLECANE

Adamski i Kruhlik zrealizują pierwsze filmy w programie „60 Minut”

Piotr Adamski i Bartosz Kruhlik zrealizują pierwsze filmy w ramach pilotażowej edycji programu „60 Minut” Studia Munka-SFP. Partnerem i koproducentem filmów realizowanych w ramach programu jest telewizja Canal+.

20 projektów zgłoszonych w pierwszej edycji programu

W pierwszym naborze zgłoszonych zostało ponad dwadzieścia projektów. Rada Artystyczna, w skład której wchodzą reżyserzy: Agnieszka Smoczyńska, Jan Komasa, Michał Rogalski, dyrektor artystyczny Studia Munka-SFP Jerzy Kapuściński oraz przedstawicielka Canal+ Alicja Gancarz, wybrała dwa scenariusze, które zostały skierowane do produkcji.

„Eastern”

Pierwszym z nich jest „Eastern” Piotra Adamskiego. Film utrzymany będzie w quasi-gatunku filmowym, w ramach którego twórcy przenoszą elementy hollywoodzkich westernów we wschodnie realia kulturowe. Powstają hybrydy, które z jednej strony demaskują schematyczną „bajkowość” westernów, z drugiej skutecznie komentują rzeczywistość właśnie poprzez zderzenie dwóch, odmiennych biegunów kulturowych.

Piotr Adamski jest artystą wizualnym i reżyserem filmowym. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Szkołę Wajdy. Autor prac wideo i obiektów. Współtwórca duetu artystycznego Adamski/Brzuzan. Jego pierwszy film fabularny „Otwarcie”, wyprodukowany w ramach programu „30 Minut” Studia Munka-SFP, miał swoją premierę na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie został nagrodzony Srebrnym Lajkonikiem. Obecnie pracuje nad debiutem pełnometrażowym.

„Supernova”

Z kolei Bartosz Kruhlik w ramach programu „60 Minut” wyreżyseruje film „Supernova”. Będzie to krwista obyczajowa historia, oscylująca na granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego. Kruhlik zmierzy się w swoim filmie ze sportretowaniem bohatera zbiorowego.

Bartosz Kruhlik jest absolwentem reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Jego filmy były pokazywane ponad 500 razy na polskich i zagranicznych festiwalach m.in. w San Sebastian, Karlowych Warach, Montrealu czy Amsterdamie (IDFA), gdzie zdobyły blisko 150 nagród i wyróżnień. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych. Rok wcześniej otrzymał stypendium Ministra Nauki. Od 2014 roku jest zaangażowany w pomoc organizacjom pozarządowym, realizuje dla nich pro bono spoty i kampanie społeczne. W 2015 roku jego spot dla stowarzyszenia „AD REM” otrzymał nagrodę Best Advertisement na festiwalu w Makao w Chinach. W wolnych chwilach namiętny szachista.

„60 Minut” – program pilotażowy

Budżet każdego filmu w „60 Minutach” wynosić będzie około jednego miliona złotych brutto. Tytuły wyprodukowane w ramach programu będą emitowane w telewizji. Planowane są także ich premiery kinowe. Tegoroczna edycja ma charakter pilotażowy – jeśli format i założenia się sprawdzą, Studio Munka-SFP przewiduje kontynuację programu w kolejnych latach.

Informacja prasowa  

„60 Minut”: pilotażowy program fabularny Studia Munka Więcej „60 Minut”: pilotażowy program fabularny Studia Munka

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie