Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Ostatnia rodzina" w kinach we Francji

"Ostatnia rodzina" w kinach we Francji
"Ostatnia Rodzina", fot. Hubert Komerski

"Ostatnia rodzina" w kinach we Francji

17 stycznia 2018     Marta Sikorska
17 stycznia 2018 na ekrany kin we Francji wszedł współfinansowany przez PISF film "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego.

POLECANE

"Ostatnia rodzina" w kinach we Francji

17 stycznia 2018 na ekrany kin we Francji wszedł współfinansowany przez PISF film "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego.

Francuska premiera kinowa

Film "Ostatnia rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego wszedł na ekrany kin we Francji 17 stycznia 2018. Dystrybutorem filmu jest firma Potemkine Films. We Francji film trafi do kin pod angielskim tytułem "The Last Family". Francuską premierę zapowiada m.in. legendarny magazyn dla kinomanów Cahiers Du Cinéma, w styczniowym numerze publikując wywiad z polskim reżyserem.

Film był pokazywany również na ekranach kin m.in. w Czechach, na Węgrzech, na Litwie i w Szwecji.

Pressbook filmu: www. potemkine.fr.

Historia rodziny Beksińskich

Debiut fabularny Jana P. Matuszyńskiego opowiada historię rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie.

Światowa premiera w Locarno

Światowa premiera "Ostatniej rodziny" odbyła się w Konkursie Głównym 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno, gdzie Andrzej Seweryn został uznany za najlepszego aktora i nagrodzony statuetką Lamparta za rolę Zdzisława Beksińskiego. Film na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymał Złote Lwy oraz nagrody za główną rolę kobiecą (Aleksandra Konieczna) i główną rolę męską (Andrzej Seweryn). Film prezentowano i nagradzano na wielu międzynarodowych i krajowych wydarzeniach filmowych, m.in. w Kijowie, Krakowie, Cottbus, Denver czy Rotterdamie, a reżyser Jan P. Matuszyński otrzymał m.in. Nagrodę imienia Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa", która jest przyznawana za najbardziej obiecujący debiut. Natomiast podczas 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego producenci "Ostatniej rodziny" Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham z Aurum Film otrzymali Nagrodę PISF dla producenta najlepszego filmu prezentowanego w ramach Pokazów Warszawskich. Warto dodać, że także w styczniu "Ostatnia rodzina" zostanie zaprezentowana w prestiżowym centrum kultury filmowej Anthology Film Archives w Nowym Jorku

Marta Sikorska

Andrzej Seweryn najlepszym aktorem w Locarno! Więcej Andrzej Seweryn najlepszym aktorem w Locarno! "Ostatnia Rodzina" w kinach w Szwecji Więcej "Ostatnia Rodzina" w kinach w Szwecji „Ostatnia Rodzina” w kinach w Czechach i na Węgrzech Więcej „Ostatnia Rodzina” w kinach w Czechach i na Węgrzech Nagroda PISF dla producentów filmu „Ostatnia Rodzina” Więcej Nagroda PISF dla producentów filmu „Ostatnia Rodzina” „Ostatnia Rodzina”. Rozmowa z twórcami filmu Więcej „Ostatnia Rodzina”. Rozmowa z twórcami filmu Konferencja twórców filmu „Ostatnia rodzina” Więcej Konferencja twórców filmu „Ostatnia rodzina” Pierwsze recenzje filmu „Ostatnia Rodzina” Więcej Pierwsze recenzje filmu „Ostatnia Rodzina”

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie