Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Ostatnia rodzina" i "Serce miłości" w Rotterdamie

fotos z filmu "Ostatnia Rodzina"
"Ostatnia Rodzina". fot. materiały prasowe

"Ostatnia rodzina" i "Serce miłości" w Rotterdamie

20 grudnia 2016     Marta Sikorska
Współfinansowane przez PISF filmy "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego oraz "Serce miłości" Łukasza Rondudy znajdą się w programie sekcji Bright Future 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie.

POLECANE

"Ostatnia rodzina" i "Serce miłości" w Rotterdamie

Współfinansowane przez PISF filmy "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego oraz "Serce miłości" Łukasza Rondudy znajdą się w programie sekcji Bright Future 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie.

Polskie filmy w sekcji Bright Future

Program festiwalu podzielony jest na trzy główne sekcje i kilka prezentacji oraz konkursów. Pod koniec roku 2016 organizatorzy imprezy rozpoczęli ogłaszanie jej programu od prezentacji sekcji Bright Future, promującej nowe talenty, debiutantów i reżyserów drugiego filmu.

Wśród ogłoszonych tytułów znalazły się filmy z całego swiata, nierzadko nagradzane na innych filmowych imprezach. Polskę w tej sekcji reprezentować będą współfinansowane przez PISF "Ostatnia Rodzina" Jana P. Matuszyńskiego oraz "Serce miłości" Łukasza Rondudy.

Historia rodziny Beksińskich

"Ostatnia Rodzina" Jana P. Matuszyńskiego to film opowiadający historię rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie.

Pełnometrażowy debiut fabularny

Film "Ostatnia Rodzina" jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Jana P. Matuszyńskiego. Autorem scenariusza jest Robert Bolesto. Zdjęcia do filmu zrealizował Kacper Fertacz. W głównych rolach wystąpili: Andrzej Seweryn (Zdzisław Beksiński), Dawid Ogrodnik (Tomasz Beksiński) oraz Aleksandra Konieczna (Zofia Beksińska). Producentem filmu jest firma Aurum Film, koproducentami HBO Polska, Lightcraft oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Światowa premiera, nagroda i świetne recenzje w Locarno

Film miał światową premierę podczas 69. MFF w Locarno, gdzie brał udział w Konkursie Głównym. Andrzej Seweryn za rolę Zdzisława Beksińskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.
Film "Ostatnia Rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego wszedł na ekrany polskich kin 30 września 2016. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Światowa premiera "Serca miłości"

Światową premierę w Rotterdamie będzie miał drugi film Łukasza Rondudy "Serce miłości". W 2015 roku "Performer" - pierwszy film tego reżysera, zrealizowany wspólnie z Maciejem Sobieszczańskim również był prezentowany na tym festiwalu. Scenariusz filmu opowiadającego o uczuciu między dwojgiem konkurujących ze sobą artystów współczesnych reżyser napisał wspólnie z Robertem Bolesto. Producentem obrazu jest Kuba Kosma. Film jest współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

46. MFF w Rotterdamie odbędzie się w dniach 25 stycznia - 5 lutego 2017 r. Pełny program imprezy poznamy na początku stycznia.

Więcej informacji: www.iffr.com.

Marta Sikorska

Andrzej Seweryn najlepszym aktorem w Locarno! Więcej Andrzej Seweryn najlepszym aktorem w Locarno! "Nieulotne" w Rotterdamie Więcej "Nieulotne" w Rotterdamie Światowa premiera "Małych stłuczek" w Rotterdamie Więcej Światowa premiera "Małych stłuczek" w Rotterdamie "Z daleka widok jest piękny" w konkursie w Rotterdamie Więcej "Z daleka widok jest piękny" w konkursie w Rotterdamie 45. MFF w Rotterdamie Więcej 45. MFF w Rotterdamie Polacy w Rotterdamie Więcej Polacy w Rotterdamie Polskie produkcje w Rotterdamie Więcej Polskie produkcje w Rotterdamie Polskie filmy w Rotterdamie Więcej Polskie filmy w Rotterdamie Projekt Agnieszki Polskiej w Rotterdamie Więcej Projekt Agnieszki Polskiej w Rotterdamie "Wyspa" wygrywa w Rotterdamie Więcej "Wyspa" wygrywa w Rotterdamie Nowy projekt Tomasza Wasilewskiego w Rotterdamie Więcej Nowy projekt Tomasza Wasilewskiego w Rotterdamie „Ostatnia Rodzina”. Rozmowa z twórcami filmu Więcej „Ostatnia Rodzina”. Rozmowa z twórcami filmu

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie