Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Obiekt" nagrodzony na Sundance Film Festival

"Obiekt" nagrodzony na Sundance Film Festival

"Obiekt" nagrodzony na Sundance Film Festival

28 stycznia 2015    
Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film "Obiekt" w reżyserii Pauliny Skibińskiej otrzymał Specjalną Nagrodę Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Sundance Film Festival.

"Obiekt" nagrodzony na Sundance Film Festival

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film "Obiekt" w reżyserii Pauliny Skibińskiej otrzymał Specjalną Nagrodę Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Sundance Film Festival.

Nagroda za visual poetry

27 stycznia podczas Sundance Film Festival zostały przyznane nagrody dla filmów biorących udział w Konkursie Krótkich Metraży. Laureatem jednej z nagród została polska produkcja "Obiekt" w reżyserii Pauliny Skibińskiej. Obraz otrzymał Nagrodę Specjalną Jury (Short Film Special Jury Award) za visual poetry. Główną nagrodę zdobyła amerykańska produkcja "World of Tomorrow" w reżyserii Dana Hertzfeldta.

Światowa premiera "Obiektu"

Pokaz filmu "Obiekt" na festiwalu Sundance był jego światową premierą. Był to pierwszy festiwal, na którym zaprezentowano najnowszy dokumentu Studia Munka-SFP. Reżyserka nie przypuszczała, że uda się im zakwalifikować do konkursu: - Byłam zaskoczona. Wydawało mi się, że Sundance woli tematy społeczne, dokumenty oparte na dialogu lub komentarzu. Nasz film jest bardzo formalny, nie ma tam ani jednego słowa.

Akcja poszukiwawcza w przestrzeniu dwóch światów

W filmie pokazano akcją poszukiwawczą, rozgrywającą się w przestrzeni dwóch światów - na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu.

Produkcja Studia Munka ze wsparciem PISF

"Obiekt" jest jedną z najnowszych produkcji Studia Munka - SFP. Dokument powstał w ramach programu "Pierwszy Dokument" w koprodukcji ze Studiem PUK. Za zdjęcia odpowiedzialny był Jakub Stolecki, z kolei zdjęcia podwodne zrealizowali Adam Wasiak, Grzegorz Zubowicz, Krzysztof Wiszniewski, Piotr Czechowski i Arkadiusz Ostrowski. Dokument zmontowała Katarzyna Boniecka, a za dźwięk odpowiedzialna była Katarzyna Szczerba. Opiekunem artystycznym filmu był Jacek Bławut. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie dokumenty wśród najlepszych

W tym roku do sekcji krótkometrażowej nadesłano 8 061 zgłoszeń z całego świata. Zrealizowane w Studiu Munka "Punkt wyjścia" Michała Szcześniaka oraz "Obiekt" Pauliny Skibińskiej znalazły się w grupie 18 filmów zaakceptowanych do konkursu krótkometrażowych filmów dokumentalnych.

Kolejna nagroda dla polskich filmowców na Sundance Film Festival

Nagroda dla "Obiektu" Pauliny Skibińskiej to kolejne w ciągu ostatnich lat wyróżnienie dla polskiej produkcji. Współfinansowany przez PISF film "Gwizdek" Grzegorza Zaricznego wygrał Konkurs Filmów Krótkometrażowych Festiwalu Sundance w roku 2013. Podczas tej samej edycji nagrodę za najlepsze zdjęcia dla filmu zrealizowanego poza USA otrzymał Michał Englert za zdjęcia do filmu "Nieulotne" Jacka Borcucha. W 2011 roku wyróżnienie zdobył Jakub Stożek za "Poza zasięgiem" ("Out of Reach").

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.sundance.org

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie