Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Nagrody 27. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu przyznane

laureaci festiwalu "Człowiek w zagrożeniu"
Fot. Muzeum Kinematografii w Łodzi

Nagrody 27. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu przyznane

27 listopada 2017    
27. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu odbył się w Muzeum Kinematografii w Łodzi w dniach 21-25 listopada.

Nagrody 27. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu przyznane

27. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu odbył się w Muzeum Kinematografii w Łodzi w dniach 21-25 listopada.

W konkursie wzięło udział 25 filmów i 10 reportaży. Na pokazach pozakonkursowych zostało zaprezentowanych ponad 50 filmów, m.in. tytuły uhonorowane prestiżowymi nagrodami w Polsce i na świecie, nowe czeskie dokumenty, filmy Sławomira Grünberga i klasyka polskiego dokumentu prezentowana z taśm światłoczułych 16 i 35 mm.

Jury

Nagrody na festiwalu przyznało Jury w składzie: Sławomir Grünberg, Ryszard Jaźwiński, Katarzyna Kubacka-Seweryn i Anna Zamecka. 

Nagrody 27. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu

  • Grand Prix Nagroda Miasta Łodzi i statuetka Białej Kobry: Aniela Gabryel „Kiedy ten wiatr ustanie”
  • Nagroda „Cierpliwe oko” im. Kazimierza Karabasza ufundowana przez Narodowe Centrum Kultury: Marcin Borchardt „Beksińscy. Album wideofoniczny”
  • Nagroda im. Aleksandra Kamińskiego za przezwyciężanie zagrożeń: Maria Zmarz-Koczanowicz „Gruba”
  • Nagroda Stowarzyszenie Filmowców Polskich: Julia Groszek „Arabski sekret”
  • Nagroda dla najlepszego reportażu: Beata Hyży-Czołpińska „Środek puszczy najbliżej absolutu”
  • Nagroda Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz: Grzegorz Linkowski „Zwierze na papierze”
  • Wyróżnienia w kategorii film dokumentalny: Aleksandra Rek „Zdzinku, kim ty chcesz w życiu zostać” i Monika Meleń „Film dla Stasia”
  • Wyróżnienia w kategorii reportaż: Daniel Liszkiewicz „Nie tak wyobrażałam sobie starość”; Monika Skrzypczak „Taki trochę chory”.

Organizatorem festiwalu jest Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie: festiwalmediow.pl

Na podstawie informacji prasowej.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie