Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Nagroda dla "Marzenia Julii"

Nagroda dla "Marzenia Julii"
"Marzenie Julii", Fot. IDFA

Nagroda dla "Marzenia Julii"

1 grudnia 2014    
28 listopada zakończyła się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie (IDFA). Nagrodę Specjalną w Konkursie Głównym otrzymał współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej film "Marzenie Julii" ("Something Better to Come") Hanny Polak.

POLECANE

Nagroda dla "Marzenia Julii"

28 listopada zakończyła się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie (IDFA). Nagrodę Specjalną w Konkursie Głównym otrzymał współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej film "Marzenie Julii" ("Something Better to Come") Hanny Polak.

Jury Konkursu Głównego IDFA w składzie: Anne Aghion, Talal Derki, Sandra den Hamer, Joshua Oppenheimer i Alina Rudnitskaja nagrodziło polsko-duńską koprodukcję m.in. za pokazanie wizji piekła godnej Dantego w sposób odważny i rzadki, poprzez przywiązanie do swojej bohaterki w sposób jednocześnie czuły i bolesny. W uzasadnieniu werdyktu przeczytamy także, że ten film, w subtelny sposób odnoszący się do współczesnych wydarzeń politycznych niektórych członków jury wzruszył do łez.

IDFA 2014

Warto dodać, iż w głosowaniu publiczności na najlepszy film festiwalu wysoką pozycję zajął współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej obraz "Królowa ciszy" Agnieszki Zwiefki.

Tegoroczną edycję festiwalu odwiedziło ponad 250 tysięcy widzów. Imprezę odwiedziło także ponad 2900 przedstawicieli branży filmowej oraz około 12500 uczniów z holenderskich szkół.

Więcej informacji: www.idfa.nl.

Marta Sikorska

Rozmowa z Hanną Polak Więcej Rozmowa z Hanną Polak Polskie filmy na IDFA 2014 Więcej Polskie filmy na IDFA 2014

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie