Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Na drodze” w programie kolejnych festiwali

plakat filmu

„Na drodze” w programie kolejnych festiwali

6 listopada 2017    
Krótkometrażowy film Bartosza Nowackiego „Na drodze” zostanie pokazany w najbliższym czasie na kolejnych światowych festiwalach. Ostatnio film został nagrodzony na 18. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles.

POLECANE

„Na drodze” w programie kolejnych festiwali

Krótkometrażowy film Bartosza Nowackiego „Na drodze” zostanie pokazany w najbliższym czasie na kolejnych światowych festiwalach. Ostatnio film został nagrodzony na 18. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles.

„Na drodze” na zagranicznych festiwalach

Wyróżniony pod koniec października na 18. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles Nagrodą Specjalną Jury „Cinema Without Borders” film Bartosza Nowackiego w miniony weekend pokazany został w San Francisco podczas wydarzenia Another Hole in the Head. W kolejnych dniach „Na drodze” zobaczą widzowie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Lancaster (pokaz 9 listopada). Film zakwalifikował się również na 6. Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Winchester (3-11 listopada) oraz 30. Festiwal Filmowy Foyle w Irlandii (17-26 listopada).

Festiwal Filmowy Foyle

Wydarzenie posiada status festiwalu kwalifikującego do walki o nominację do Oscara, BAFTA oraz BIFA. W 2016 roku irlandzki festiwal wygrał film „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego.

W programie irlandzkiego festiwalu znajdują się pełnometrażowe filmy, krótkie metraże, animacje, pokazy specjalne, warsztaty. W poprzednich latach gośćmi festiwalu byli m.in. Ray Winstone, Brendan Gleeson, Danny Boyle, Julie Christie, Neil Jordan, Wim Wenders, Stephen Frears. W tym roku gościem specjalnym będzie reżyser Jim Sheridan, nagrodzony kilka lat temu nagrodą za całokształt twórczości dla reżysera na festiwalu Camerimage.

Katalog festiwalu dostępny jest na stronie: https://issuu.com/nervecentre/docs/27364_fff_programme_2017_web_2.

„Na drodze”

Magdalena Boczarska w filmie „Na drodze”. Fot. Marcin Kłusak.

„Na drodze” to opowieść o kobiecie, która podczas długiej podróży zabiera autostopowicza. Mężczyzna od samego początku nie wzbudza zaufania, a kobieta, czując niepokój i narastające zagrożenie, postanawia zabrać kolejną osobę. W zamkniętej przestrzeni auta między trójką nie-znajomych nawiązuje się pełna napięcia gra. Bohaterowie skrywają tajemnice, które ujawniając się małymi krokami, doprowadzą do tragicznych w skutkach wydarzeń.

Film „Na drodze” miał swoją premierę 8 sierpnia podczas prestiżowego LA Shorts Fest. Był pokazywany m.in. na festiwalach w Bostonie i Byron Bay. Otrzymał nagrody m.in. 18. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Kalifornii (Najlepszy Film Fabularny – edycja letnia), Festiwalu Filmów Niezależnych w Los Angeles (Najlepszy Film Zagraniczny – edycja majowa) i Festiwalu Filmowym Top Shorts Online (Najlepszy Film – edycja majowa). Obraz otrzymał również nominacje na Festiwalu Filmowym Cinema City w Serbii oraz Suspense Film Festival w kategorii „First Shot”.

Twórcy

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Bartosz Nowacki. Autorem zdjęć jest Michał Sterzyński. W obsadzie filmu „Na drodze” znaleźli się: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski, Adam Bobik, Przemysław Bluszcz oraz Jakub Papuga.  Za produkcję filmu odpowiada firma ALISTAN. Koproducenci: Stern Pictures oraz Regionalny Fundusz Filmowy Poznan Film Commission.

Więcej informacji o filmie można znaleźć na stronach: http://nadrodzefilm.pl/www.facebook.com/nadrodzefilm

Więcej informacji o poszczególnych festiwalach znajduje się na stronach:

www.ahith.com/events/just-desserts-on-the-road                                http://lancastershortfilmfest.com/2017-festival/ http://winchestershortfilmfestival.com/wsffwp/wsff_2017-official-selection/ http://foylefilmfestival.org/programme/light-motion-awards-%E2%80%93-international-short-film-programme-five 

Informacja prasowa
Rozpoczął się 18. Polish Film Festival Los Angeles Więcej Rozpoczął się 18. Polish Film Festival Los Angeles „Dzień babci” wygrywa na Foyle Film Festival w Irlandii Więcej „Dzień babci” wygrywa na Foyle Film Festival w Irlandii

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie